RTX 4070Ti sistemde oyundan çıkınca ekran donuyor

SirKasap

Femtopat
Daha fazla  
RAM
GSKILL 32GB(2x16) Trident Z5 Neo RGB 6000MHZ CL32 DDR5 1.35V AMD EXPO
SSD veya HDD modeli
SAMSUNG 1TB 980 PRO PCIe 4.0 NVMe m.2 SSD
Ekran kartı
GIGABYTE GeForce RTX 4070 Tİ EAGLE OC 12GB GDDR6X
Anakart
ANAKART: ASUS PRIME B650M-K
İşlemci
İŞLEMCİ: AMD Ryzen 7 7800X3D 8-Core Processor, 42
Merhaba,

3 hafta önce yeni bir sistem topladım (altta detaylarını veriyorum). Uzun süre (1-2gün) oyun açık kaldığında, oyundan çıktığımda herhangi bir işlem yapmaya çalıştığımda (oyunu tekrar açmak, bilgisayarı kapamak vs. vs.) Sistemim donuyor ve mecburen kasadaki güç tuşundan kapatmak zorunda kalıyorum. Tekrar açıldığında oyuna gir çık yaptığımda herhangi bir sorunla karşılaşmıyorum. Uzun süre açık kaldığında denk geliyorum. Oyun açıkken CPU %32, GPU ise o anki oyun grafik ayarlarımın kalitesine göre %46-%100 performansla çalışıyor.

RAM'lerimden kaynaklandığı düşündüm ve overclockun EXPO 1, EXPO 2, EXPO tweaked ve overclock kapalı şekilde 4'ünde de denedim ve sorunla yine karşılaşmaya devam ettim. Ne yapmam gerektiği hususunda yardımcı olabilecek var mıdır?

Anakart: ASUS Prime B650M-K
İşlemci: AMD Ryzen 7 7800x3D 8-Core Processor, 4201 MHz, 8 çekirdek, 16 mantıksal işlemci.
Ekran kartı: Gigabyte GeForce RTX 4070 Ti eagle OC 12 GB GDDR6X 192 bit.
RAM'ler: G.Skill 32 GB(2x16) Trident Z5 Neo RGB 6000MHz CL32 DDR5 1.35v AMD EXPO.
SSD: Samsung 1TB 980 Pro PCI-e 4.0 NVMe M.2 SSD.
PSU: HD2-850W GEN5 PSU

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartının driverı sıkıntılı olabilir, DDU ile kaldır WHQL sürümü yükle.
Teşekkürler dediğinizi yapacağım, 1-2 gün açık bırakıp sorunla tekrar karşılaşacak mıyım bakıp bilgilendireceğim sizi.

Ekran kartının driverı sıkıntılı olabilir, DDU ile kaldır WHQL sürümü yükle.
Malesef dün aynı sorunla tekrar karşılaştım. Oyunu kapadıktan sonra herhangi bir işlem yapmaya kalktığımda mouse imleci yükleniyor şeklini alıyor, mouse ile tıklayabiliyorum ama ne chrome açılıyor, ne görev yöneticisini açabiliyorum, ne de bilgisayarı kapatabiliyorum. Mecbur kasa tuşundan bilgisayarı kapadım. Sorun ne kaynaklı anlamış değilim.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı