RTX 4080 güç bağlantısı için PSU'da yeterli kablo yok

Emre_G

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Anakart Asus Tuf B760M Plus
Kasa Asus Tuf GT502
Ram Kingston CL-16 32gb
Cpu İ7-14700KF
ASUS RTX 4080
PSU FSP 850W
RTX 4080 aldım. Şu an kasama takıyorum. Şöyle bir sıkıntı yaşadım. Görselde gösterdiğim güç bağlantısı için yeterli kablo yok PSU'da, ne yapmalıyım?

IMG_9024.jpeg

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba
Kullandığın PSU kaliteli bir PSU, 4x8 pin VGA besleme kablosu mevcut.
Güç kaynağın moduler.
Bir adet daha 2x8 pin kablosu olması lazım.
Kontrol eder misin sana zahmet.
Aynı PSU'yu kullanıyorum.

PSU da sadece 2x8 kablo var tamamiyle söktüm kasayı. Az önce gidip yeni PSU satın aldım 12+4 pinli kurulumu yaptım güzel çalışıyor. Ama şu an sistem de RTX4080 görünmesine rağmen oyun veya FurMark'ta ekran kartı kullanımı %0 ve ısınıyor fanlarda devreye girmiyor ;(

PSU da sadece 2x8 kablo var tamamiyle söktüm kasayı. Az önce gidip yeni PSU satın aldım 12+4 pinli kurulumu yaptım güzel çalışıyor. Ama şu an sistem de RTX4080 görünmesine rağmen oyun veya FurMark'ta ekran kartı kullanımı %0 ve ısınıyor fanlarda devreye girmiyor ;(
Ben psu yu hyro pro sandım. Yanlış mesaja bakmışım sonradan fark ettim. Fsp performance kurtarmayabilir ve o ekran kartı o psu ya emanet edilmez en iyisini yapmışsın. 60 derecenin altında fanlar dönmez, zero rpm modu açıktır.

Ben psu yu hyro pro sandım. Yanlış mesaja bakmışım sonradan fark ettim. Fsp performance kurtarmayabilir ve o ekran kartı o psu ya emanet edilmez en iyisini yapmışsın. 60 derecenin altında fanlar dönmez, zero rpm modu açıktır.
Bir oyun açtığımda 20 fps te kalıyıyorum , ekran kartına geçmiyor test açtığımda ekran kartı yine çalışmıyor gpu %0 gösteriyor sistem ama 78 derece oluyor ve fanlar açılmıyor

Bir oyun açtığımda 20 fps te kalıyıyorum , ekran kartına geçmiyor test açtığımda ekran kartı yine çalışmıyor gpu %0 gösteriyor sistem ama 78 derece oluyor ve fanlar açılmıyor
Kabloyu anakarta mı taktın

Kabloyu anakarta mı taktın
hangi kabloyu ?

1694982103136.png

konuyu bu başlık altına taşıdım.

Son düzenleme:
RTX 4080 aldım. Şu an kasama takıyorum. Şöyle bir sıkıntı yaşadım. Görselde gösterdiğim güç bağlantısı için yeterli kablo yok PSU'da, ne yapmalıyım?

Eki Görüntüle 1946649

Merhaba bende EVGA 750 g ile çalıştırdım ekran kartı kenarda duruyor kutusunda Almanya'dan almıştım ne olur ne olmaz diye risk atamadım 750Wmin sınır çünkü şu anda arkadaşımın tavsiyesi üzerine bu PSU bakıyorum 1.200 TL para iadesi varmış vatan da MSI kapmanyası.

MSI 1000W MPG A1000G​

Yeni konular

Geri
Yukarı