RTX 4080 laptop önerisi

versa

Femtopat
Daha fazla  
Herkese merhaba. Şu an fiyat olarak karşılaştırabildiğim HP Omen 16 4080, MSI Vector GP68hx ve ASUS STRIX G16 versiyonları var. Fiyatlar hemen hemen aynı marka ve termal bazında hangisini tercih etmem daha mantıklı olur?

Son düzenleyen: Moderatör:
Msi Vector Gp68hx kullanıyorum. HP ile benzer termal profile sahip . Asus alma coil whine sorunu var adamı gıcık eder. MSI Yoğun işlemci gerektiren oyunlarda işlemci 95 dereceye ekran kartı 85 dereceye kadar çıkıyor altına soğutucu alıp undervolt da yaparsan tadından yenmez. Fanları bir tık gürültülü. Malzeme kalitesi harika çok kaliteli hissettiriyor.

MSI Vector GP68hx kullanıyorum. HP ile benzer termal profile sahip. ASUS alma coil whine sorunu var adamı gıcık eder. MSI Yoğun işlemci gerektiren oyunlarda işlemci 95 dereceye ekran kartı 85 dereceye kadar çıkıyor altına soğutucu alıp undervolt da yaparsan tadından yenmez. Fanları bir tık gürültülü. Malzeme kalitesi harika çok kaliteli hissettiriyor.

Hocam benchmark testlerinde MSI çoğu oyunda ASUS'a kıyasla shutter yiyor yüzde 1 FPS'i çok daha fazla düşük gözüküyor. Sizin böyle bir deneyiminiz var mı veya benzer sorunlar?

Hocam benchmark testlerinde MSI çoğu oyunda ASUS'a kıyasla shutter yiyor yüzde 1 FPS'i çok daha fazla düşük gözüküyor. Sizin böyle bir deneyiminiz var mı veya benzer sorunlar?
İşlemci sıcaklıktan dolayı sık sık throttle yapıyor o yüzden ilk başlarda ani FPS droplari oluyordu ve binde bir FPS düşüyordu. Sonra altına soğutucu aldım bir de işlemciye undervolt yaptım şu an gayet stabil. Yine de eğer alacaksan mağazadan alma internetten al çünkü olur da beğenmezsen cayma hakkın oluyor direk iade edebilirsin.

Msi Vector Gp68hx kullanıyorum. HP ile benzer termal profile sahip . Asus alma coil whine sorunu var adamı gıcık eder. MSI Yoğun işlemci gerektiren oyunlarda işlemci 95 dereceye ekran kartı 85 dereceye kadar çıkıyor altına soğutucu alıp undervolt da yaparsan tadından yenmez. Fanları bir tık gürültülü. Malzeme kalitesi harika çok kaliteli hissettiriyor.
Hocam fiyat aralığında uygun msi bir tek ebrarbilgisayar ve tekramarket. Buralardan sipariş verilir mi ki yoksa omene yöneliyim mi?

@versa Hocam benchmark'ları bilmem de en yüksek 82-83'ü görüyor bende, o da Diablo 4'te. Diğer oynadığım oyunlarda 75-80 aralığında geziyor. 90'a belki anlık olarak çıkıyordur. Omen almayı düşünen varsa bana yazsın, detaylarıyla bilgi verebilirim.

MSI Vector GP68hx kullanıyorum. HP ile benzer termal profile sahip. ASUS alma coil whine sorunu var adamı gıcık eder. MSI yoğun işlemci gerektiren oyunlarda işlemci 95 dereceye ekran kartı 85 dereceye kadar çıkıyor altına soğutucu alıp undervolt da yaparsan tadından yenmez. Fanları bir tık gürültülü. Malzeme kalitesi harika çok kaliteli hissettiriyor.

Hocam ben de Vector alacağım ama 17 inç bulamadım RTX4080. sizin model var bir tek ama 16 inç küçük gelir sanki sizce nasıl? Bir de ekranı 144Hz 1090p bu modelin. 2K yok mu?

Geri
Yukarı