RTX 4080 veya 4090 sistem önerisi

Wincowski

Hectopat
Makaleler
1
Yer
İzmir
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba, yeni çıkan RTX 40 serisiyle birlikte ilk masaüstü bilgisayarımı toplamak istiyorum ancak markalar konusunda kararsızım. Daha önce hep laptop kullandığım için masaüstü ekran kartı anakart vb. için markaları deneyimlemedim, o yüzden bir olumlu ya da olumsuz görüşüm yok. Öncelikle şunu belirteyim, daha önce okuduğum yorumlarda bu sistem fazla buna gerek yok vb. çok yorum okudum. Ben 4090 veya 4080'li bir sistem alıp bir daha 5-10 yıl dokunmayı düşünmüyorum açıkçası. Ve sadece oyun için kullanmayacağım. Mesleğim gereği ekran kartına yoğun güç bindiren bir sürü 3D program kullanıyorum. Benim için önemli olan hususlar güvenilir markalar; ASUS, MSI... Gibi. Sistem bileşenlerine gelecek olursam 32 GB RAM çift ya da 4x8, Intel'ya da Ryzen işlemci ama son nesil olmasını tercih ederim, 1 ya da 2 TB M.2 SSD, sıvı soğutma, ekran kartı hakkında bir bilgim yok ancak DDR4 ve DDR5 bellekli olarak fiyat farkını yazabilirsiniz. Kasa olarak da ön taraf mesh panel, rahat hava alabilecek ve bakımını yapabileceğim, tonlarca ağırlıkta olmayan bir kasa düşünüyorum. Bileşenlerden yazmayı unuttuğum kısım olmuş olabilir. Hazır sistem özelleştirme link atabilirsiniz ya da parçaları tek tek almam daha ucuza gelirse o şekilde yapabilirim. Dediğim gibi daha önce masaüstü bir sistemim olmadığı için toplama ve araştırma kısmında bilgi eksiğim var. Şimdiden teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı