RTX 4080 vs 7800 XT

RGBDelisiBiri

Decipat
Makaleler
1
Yer
İstanbul/Avrupa
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Nvidia MX130
İntel Core İ5 10.Nesil
Meslek
Ögrenci
Biliyorum, saçma bir soru ama aralarında nereden baksanız en az 600 dolar fark var. Aradaki paraya ekipman vb. alsam diyorum. Sizce değer mi? Baktığımda 20-40 FPS fark var.

Bunun cevabı belli hocam,RTX 4080 tabiki, ama bütçeniz yoksa zorlamayın derim. Dediğiniz gibi onun yerine farklı şeyler alabilirsiniz. Nvidia hem oyun hem render vs konularında anlatmaya gerek yok zaten. Dediğim gibi halk ağzında ile paran varsa rtx 4080 al yoksa rx 7800 XT aralarında baya fiyat farkı var çünkü ama onun yerine rx7900xt veya Xtx alabilirsin. Ek tercih rakibi olarak, ama o kadar para verip, o segmentte AMD pek iç açıcı değil.

Kıyasalama yapacaksak en kötü rx 7900 xt'yi baz almak lazım. Sadece oyun için alıyorsan Rx 7900 Xt de işini fazlasıyla görür. Ha üst segmente çıkınca ben tercih etmem AMD'yi.

Yıllardır AMD kullanıcısıyım. Nvidia alın. Aradaki farka kafa rahatlığınız sayesinde değecektir. Tavsiyemdir yani. Ayrıca 4080'in birebir muadili 7800XT değil.

Biliyorum, saçma bir soru ama aralarında nereden baksanız en az 600 dolar fark var. Aradaki paraya ekipman vb. alsam diyorum. Sizce değer mi? Baktığımda 20-40 FPS fark var.
Açıkçası bu 2 kartı neden yan yana getirdin onu anlamadım hocam. Bütçeniz yoksa çok, ve farkı ürünler alacaksanız zaten daha ucuzuna yönelmeniz lazım.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı