RTX 4090 için MSI Suprim X vs Galax SG vs ASUS TUF

capslck

Decapat
Yer
Tunceli
Daha fazla  
Meslek
İşletmeci
MSI tarafında sıcaklık değerlerinin 77 civarında dolaştığını okudum. Acaba performansa uzun vadede bir etkisi olur mu? TUF, Suprim X'e göre 10.000, Galax Sg'ye göre 15.000 daha tuzlu. Sizce oluşan bu fiyat farkına değer mi?

Farka değmez. TUF mantıklı bir seçim gibi duruyor hem satacak olursan ileride Galax'a göre daha çok sevilen bir marka/model.

TUF ile Suprim X karşılaştırılamaz hocam Suprim X ezer geçer. En ucuzu en mantıklısı ama hiçbiri üzmez.

Gülen arkadaşlara Tier List:
1675379230335.png

Son düzenleme:
TUF ile Suprim X karşılaştırılamaz hocam Suprim X ezer geçer. En ucuzu en mantıklısı ama hiçbiri üzmez.

Gülen arkadaşlara Tier List:
Eki Görüntüle 1655284
Ezip geçme kısmı nerede? 45 Mhz fark ezip geçmiş mi oluyor? Ufak bir O.C. ile çözülebilir ki zaten o farkın FPS karşılığı 8K ekranda 1-2 FPS bile olmayacak. Ezip geçiyorsa ucuz olan mantıklı olan diye bir tabir doğru gelmiyor. Attığın fotoğrafa göre de GameRock, Aorus Master çöp kalmış.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Test videoları burada var şuan fazla kaynak yok pek kusura bakmazsın ama baya ezip geçmiş Suprim X 1 FPS kadar. :)

Son düzenleme:
Ezip geçme kısmı nerede? 45 Mhz fark ezip geçmiş mi oluyor? Ufak bir O.C. ile çözülebilir ki zaten o farkın FPS karşılığı 8K ekranda 1-2 FPS bile olmayacak. Ezip geçiyorsa ucuz olan mantıklı olan diye bir tabir doğru gelmiyor. Attığın fotoğrafa göre de GameRock, Aorus Master çöp kalmış.

TUF serisi ile ROG serisini karıştırıp Suprim X ile karşılaştıran bir mantığa ne diyebilirim.

Sizin mantığınızda düşünürsek tüm kartlar zaten o farklar içerisinde. Fark ettiyseniz listedeki TUF OC. Evet tekrar söylüyorum Suprim X TUF serisini ezer. Sizin anlayacağınız dilde söyleyeyim ROG serisi TUF'u ezer. Suprim X'in Asus tarafından dengi ROG Strix'tir.

TUF, Suprim X'e göre 10.000, Galax Sg'ye göre 15.000 daha tuzlu.
TUF'un pahalı olduğu yerde bana TUF'u savunan bir güruh var...

TUF serisi ile ROG serisini karıştırıp Suprim X ile karşılaştıran bir mantığa ne diyebilirim.

Sizin mantığınızda düşünürsek tüm kartlar zaten o farklar içerisinde. Fark ettiyseniz listedeki TUF OC. Evet tekrar söylüyorum Suprim X TUF serisini ezer. Sizin anlayacağınız dilde söyleyeyim ROG serisi TUF'u ezer. Suprim X'in Asus tarafından dengi ROG Strix'tir.

TUF'un pahalı olduğu yerde bana TUF'u savunan bir güruh var...
Suprim X ile ROG u karıştırma kısmı nerede? Cümleyi yanlış okumuşum o benim hatam. Ezip geçtiği bir kısım yok %1 lik bir fark bile olmayan kartlar arasında nasıl ezip geçmiş diyebiliyorsun? 45 Mhz fark fazla bir fark değil bunu anlayamamanız komik. Fiyat olarak Suprim X'i otomatik pahalı olarak düşünmemde normal ki zaten doğru piyasa da öyle. Attığın listenin hiç bir değeri yok. Testlerde ki performansına bakıp yorum yap. Aorus baya aşşağıda kalıyor dediğine göre ama kafa kafaya çıkıyor Suprim X ile. Ezip geçmesi için sıcaklıklarda 10 derece performansta %3-5 arası farkı atsın öyle konuş boş boş EZİP GEÇER(!) demek tamamiyle boş bir yorum. Ezip geçer ile daha iyi olması farklı şeyler bunu öğrenip gelirsen konuşmaya devam edebiliriz.

Suprim MSI tarafında en iyi modeldir. Modeller arasında 10-15klık farklar olmamalı. MSI için yabancı forumlarda 4000 serisi için soğutmanın yetersiz kaldığı muhabbeti var ama detaylı incelemek lazım.

Yeni konular

Geri
Yukarı