RTX 4090 kullanmadan bozuldu ve ServisPoint değişim yapmıyor!

XperiaTR

Kilopat
Yer
Ankara, Turkey
Daha fazla  
Merhaba dünyanın en iyi ekran kartı diye aldığım ve en kaliteli PCB de MSI Suprim X modelinde diye satın aldığım ekran kartı henüz hi. Kullanmadan 1 kere oyun oynamadan 1 kez render yapmadan sadece boşta tarayıcıda gezerek kullanılan bir durumda bozuldu. Kartı ocak ayında aldım ve aylarca kutusunda bekledi 2 ay önce sisteme montajını yaptım ve 2 ay ara ara web gezintisi şeklinde kullandım ve bir anda görüntü vermeyi kesti.02.01.2023 tarihinde aldığım kartı 05.08.2023 tarihinde Vatan Bilgisayar'a götürdüm oranda MSI yetkili servisi servis Point'e gönderildi. Bana yapılan açıklama doa süresini geçtiği için değişim yapılamayacağı tamir edileceği yönünde doa süresini sadece 30 gün geçmiş ve ben şu an 70 bin TL olan karta bu kadar parayı dünyanın en iyisi diye vermişim 1 kez kullanmamışım oyun, render almamışım boştayken bozulan bu kartın tamirli haline nasıl güvenip iş yapayım? Asla tamir kabul etmiyorum ve etmeyeceğim isterlerse değişimini yaparlar bu konu hakkında tecrübesi ve görüşü olan var mı? Yasal haklarımıda kullanmak istiyorum bu kartın değişiminin yapılması için ne gerekiyorsa yapacağım ne yapmamı önerirsiniz? MSI, NVIDIA global merkezlerinede ulaşıp durumu anlatan bir mail gönderdim burada iş servis pointte değil mi isterlerse değişimini bu servis yapıyor? Distribütör, Vatan Bilgisayar veya MSI markalarınında sürece dahli olabilir değil mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba dünyanın en iyi ekran kartı diye aldığım ve en kaliteli PCB de MSI Suprim X modelinde diye satın aldığım ekran kartı henüz hi. Kullanmadan 1 kere oyun oynamadan 1 kez render yapmadan sadece boşta tarayıcıda gezerek kullanılan bir durumda bozuldu. Kartı ocak ayında aldım ve aylarca kutusunda bekledi 2 ay önce sisteme montajını yaptım ve 2 ay ara ara web gezintisi şeklinde kullandım ve bir anda görüntü vermeyi kesti.02.01.2023 tarihinde aldığım kartı 05.08.2023 tarihinde Vatan Bilgisayar'a götürdüm oranda MSI yetkili servisi servis Point'e gönderildi. Bana yapılan açıklama doa süresini geçtiği için değişim yapılamayacağı tamir edileceği yönünde doa süresini sadece 30 gün geçmiş ve ben şu an 70 bin TL olan karta bu kadar parayı dünyanın en iyisi diye vermişim 1 kez kullanmamışım oyun, render almamışım boştayken bozulan bu kartın tamirli haline nasıl güvenip iş yapayım? Asla tamir kabul etmiyorum ve etmeyeceğim isterlerse değişimini yaparlar bu konu hakkında tecrübesi ve görüşü olan var mı? Yasal haklarımıda kullanmak istiyorum bu kartın değişiminin yapılması için ne gerekiyorsa yapacağım ne yapmamı önerirsiniz? MSI, NVIDIA global merkezlerinede ulaşıp durumu anlatan bir mail gönderdim burada iş servis pointte değil mi isterlerse değişimini bu servis yapıyor? Distribütör, Vatan Bilgisayar veya MSI markalarınında sürece dahli olabilir değil mi?

Değişim yapacaklarını sanmam 2 ay uzun bir süre bir şey yapmasanız bile 2 ay geçmiş ben bir şey yapmadım demek çok bir işe yaramaz. Büyük ihtimal kartı değiştirirler zaten soğutucu kalır tamir edilmiş diye gözükür ama değişmiş olur.

Servis raporuna göre üretim hatası mevcut değilse değişim yapılmaz sadece tamir görür. Bu arada kartı alıp hiç kullanmadım bunlarla uğraşıyorum demenizde yine servisi ilgilendiren bir durum değil. Kartı alış tarihinizde bayağı eski. Yani bu süreye kadar çoktan ağır benchmarkları yapmış olmanız gerekiyordu. Satın alma tarihinden itibaren ilk 6 ay içinde değişim için talepte bulunabilirdi (Birçok firma için ilk 1 ay). Bu zamana kadar kart kullanılıpta 0 muamelesi yapmanız sizi herhangi bir noktaya götürmeyecektir. Zaten tamir işleminde de tam yenilenmeye giriyor. Servis işini yapamayacaksa değişime zaten gider. Tüketici haklarında sizi haklı çıkartacak herhangi bir durum göremiyorum. Şansımı deneyeyim diyorsanız tüketici haklarına başvurabilirsiniz.

Değişim yapacaklarını sanmam 2 ay uzun bir süre bir şey yapmasanız bile 2 ay geçmiş ben bir şey yapmadım demek çok bir işe yaramaz. Büyük ihtimal kartı değiştirirler zaten soğutucu kalır tamir edilmiş diye gözükür ama değişmiş olur.
2 ay değil sadece DOA süresini 30 gün geçmiş durumda, ben değişim için ne gerekiyorsa yapacağım dünyanın en iyisi diye satılan 70 bin tl ödenenen kart kullanmadan bozuluyor ve MSI NVİDİA arkasında duramıyorsa asıl sorun bu zaten biz bu makalara nasıl güvenipte ürün alacağız? Ekran kartı dediğimiz ürünü bir kullanıcının kırmadığı sürece bozma şansı yok kendi kendine bozuluyorsa bunda bir üretim hatası olduğu belli.

Sizin kartı aylarca kullanmamanız servisin problemi değil. Değişim için süre varmış, siz o süreyi geçirmişsiniz. Üniversite sınavına geç gelip beni sınava alın diye yaygara koparmak gibi olmuş bu biraz.
Üslubuna dikkat et yaygara falan hayırdır? Senin kafan böyle mi çalışıyor? Çok okumuşsun belli. Dünyanın en iyi ekran kartı olarak satılan bu karta bu parayı verip alacaksın ve kart kendi kendine bozulacak sıfırı bozulmuş kartın tamirini kabul edeceksin öyle mi? yok öyle bir dünya dünyanın en iyi kartıysa ve msı da en iyi markalardan biriyse ürünün arkasında duracak o kartı değiştirecek ama böyle senin gibi insanlar hakkını yedirmeye alışınca firmalarda herkese aynı muameleyi yapmaya çalışıyor..

Servis raporuna göre üretim hatası mevcut değilse değişim yapılmaz sadece tamir görür. Bu arada kartı alıp hiç kullanmadım bunlarla uğraşıyorum demenizde yine servisi ilgilendiren bir durum değil. Kartı alış tarihinizde bayağı eski. Yani bu süreye kadar çoktan ağır benchmarkları yapmış olmanız gerekiyordu. Satın alma tarihinden itibaren ilk 6 ay içinde değişim için talepte bulunabilirdi (Birçok firma için ilk 1 ay). Bu zamana kadar kart kullanılıpta 0 muamelesi yapmanız sizi herhangi bir noktaya götürmeyecektir. Zaten tamir işleminde de tam yenilenmeye giriyor. Servis işini yapamayacaksa değişime zaten gider. Tüketici haklarında sizi haklı çıkartacak herhangi bir durum göremiyorum. Şansımı deneyeyim diyorsanız tüketici haklarına başvurabilirsiniz.
Ben burada şuna anlam veremiyorum ve açık söyleyeyim Türkiyede yapılan hiçbir işe tam olarak güvenilmediği için tamiri eğer başka bir ülkede yapılsa kabul edebilirdim ancak türkiyede nasıl bir işçilik yapılacağı ve servisin internetteki parçalara zarar verdiği yorumlarınıda görünce tamiri kabul asla etmeyeceğim. Bu kart mantıken üretim hatalı olmasa zaten boşta kendi kendine bozulması mümkün mü? Ekran kartını kırmadığınız sürece kullanıcı olarak bir zarar verme şansımız yok. Tamir işleminde tam yenilemeye giriyor derken kartın PCB tamamen mi değişiyor bu konuda bilginiz var sanırım detay verebilir misiniz ve anlamadığım nokta nasıl oluyorda Dünyanı en iyi ekran kartı olarak üretilen 4090 ve en iyi modellerden biri olan MSI suprim x modelinin kendi kendine bozulmasına şaşırmıyorsunuzda benim bu ürünü değişim istememi garip buluyorsunuz? Bu en doğal hakkım değil mi bu markalara neden güvenip bu paraları ödüyoruz? bir sorun olduğunda destek alabilelim diye siz bu şekilde bakarsanız markalar bizimle ne kadar ilgilenir?En iyi ekran kartı arıza vermişse sıfırı bozulmuşsa tamirlisinden ne hayır gelir bu kart değişir bu kadar nettir.

Son düzenleme:
Dünyanın en iyi ekran kartı olarak satılan bu karta bu parayı verip alacaksın ve kart kendi kendine bozulacak sıfırı bozulmuş kartın tamirini kabul edeceksin öyle mi?
Ben bu konuda bu kadar takıntılı olsaydım kartı ilk aldığımda test ederdim, servis koşullarını araştırırdım. Ayrıca benim üslubumda bir sorun, saygısızlık falan yok. Bence siz okuduğunuzu anlamaya çalışın.

Ben bu konuda bu kadar takıntılı olsaydım kartı ilk aldığımda test ederdim servis koşullarını araştırırdım. Ayrıca benim üslubumda bir sorun yok, bence siz okuduğunuzu anlamaya çalışın.
Hocam rica ediyorum konuyu burada ikili tartışmaya çevirmeyelim amacı dısına çıkmasın. Ben kartı aylarca kutusundan çıkartmadım sebebi 7950X3D işlemcinin çıkmasını bekliyordum işlemci çıktı aldım sistemi kurdum testlerini yaptım sonra kullanmadım test sırasında da kartta bir sorun yoktu ben kullanıcı olarak gerekenleri zaten yaptım ama bu kartta bir hata var ki bu hale geldi haklı olarakta hatalı kartın tamirini kabul etmeyip değişimini istiyorum sıfırı bozulan ürünün tamirinden ne hayır gelecek ki.

N

2 ay değil sadece DOA süresini 30 gün geçmiş durumda, ben değişim için ne gerekiyorsa yapacağım dünyanın en iyisi diye satılan 70 bin TL ödenenen kart kullanmadan bozuluyor ve MSI NVIDIA arkasında duramıyorsa asıl sorun bu zaten biz bu makalara nasıl güvenipte ürün alacağız? Ekran kartı dediğimiz ürünü bir kullanıcının kırmadığı sürece bozma şansı yok kendi kendine bozuluyorsa bunda bir üretim hatası olduğu belli.

Üslubuna dikkat et yaygara falan hayırdır? Senin kafan böyle mi çalışıyor? Çok okumuşsun belli. Dünyanın en iyi ekran kartı olarak satılan bu karta bu parayı verip alacaksın ve kart kendi kendine bozulacak sıfırı bozulmuş kartın tamirini kabul edeceksin öyle mi? Yok öyle bir dünya dünyanın en iyi kartıysa ve MSI da en iyi markalardan biriyse ürünün arkasında duracak o kartı değiştirecek ama böyle senin gibi insanlar hakkını yedirmeye alışınca firmalarda herkese aynı muameleyi yapmaya çalışıyor.

Ben burada şuna anlam veremiyorum ve açık söyleyeyim Türkiye'de yapılan hiçbir işe tam olarak güvenilmediği için tamiri eğer başka bir ülkede yapılsa kabul edebilirdim ancak Türkiye'de nasıl bir işçilik yapılacağı ve servisin internetteki parçalara zarar verdiği yorumlarınıda görünce tamiri kabul asla etmeyeceğim. Bu kart mantıken üretim hatalı olmasa zaten boşta kendi kendine bozulması mümkün mü? Ekran kartını kırmadığınız sürece kullanıcı olarak bir zarar verme şansımız yok. Tamir işleminde tam yenilemeye giriyor derken kartın PCB tamamen mi değişiyor bu konuda bilginiz var sanırım detay verebilir misiniz ve anlamadığım nokta nasıl oluyorda Dünyanı en iyi ekran kartı olarak üretilen 4090 ve en iyi modellerden biri olan MSI Suprim X modelinin kendi kendine bozulmasına şaşırmıyorsunuzda benim bu ürünü değişim istememi garip buluyorsunuz? Bu en doğal hakkım değil mi bu markalara neden güvenip bu paraları ödüyoruz? Bir sorun olduğunda destek alabilelim diye siz bu şekilde bakarsanız markalar bizimle ne kadar ilgilenir? En iyi ekran kartı arıza vermişse sıfırı bozulmuşsa tamirlisinden ne hayır gelir bu kart değişir bu kadar nettir.

Maalesef bizim yapabileceğimiz bir şey yok. THH başvurabilirsiniz ama sizin lehinize sonuçlanacağını sanmam. O markalarda bir şey yapamaz NVIDIA da. Siz o kartı kullanmadığınızı kanıtlayamazsınız bile. Üstelik Türkiye de öyle usta tamirci yok büyük ihtimal PCB değişir zaten eğer değişecek kadar kötü değilse tamir durumu çözer zaten sorun yaşamazsınız. Üstelik madem bu kadar kimseye güvenmiyorsunuz neden 2 ay boyunca hiç denemediniz. Bizim yapabileceğimiz bir şey yok zaten. Üstelik durup dururken bozulup bozulmayacağını bilemezsiniz herhangi bir şeyin o MSI diye bozulmaz değil rafta dururken bile bozulabilir nasıl bozuluyor demek saçma olur o yüzden markalar servis hizmeti veriyor zaten.

Geri
Yukarı