RTX 4090 kullanmadan bozuldu ve ServisPoint değişim yapmıyor!

En burada şuna anlam veremiyorum ve açık söyleyeyim Türkiye'de yapılan hiçbir işe tam olarak güvenilmediği için tamiri eğer başka bir ülkede yapılsa kabul edebilirdim ancak Türkiye'de nasıl bir işçilik yapılacağı ve servisin internetteki parçalara zarar verdiği yorumlarınıda görünce tamiri kabul asla etmeyeceğim. Bu kart mantıken üretim hatalı olmasa zaten boşta kendi kendine bozulması mümkün mü? Ekran kartını kırmadığınız sürece kullanıcı olarak bir zarar verme şansımız yok. Tamir işleminde tam yenilemeye giriyor derken kartın PCB tamamen mi değişiyor bu konuda bilginiz var sanırım detay verebilir misiniz ve anlamadığım nokta nasıl oluyorda Dünyanı en iyi ekran kartı olarak üretilen 4090 ve en iyi modellerden biri olan MSI Suprim X modelinin kendi kendine bozulmasına şaşırmıyorsunuzda benim bu ürünü değişim istememi garip buluyorsunuz? Bu en doğal hakkım değil mi bu markalara neden güvenip bu paraları ödüyoruz? Bir sorun olduğunda destek alabilelim diye siz bu şekilde bakarsanız markalar bizimle ne kadar ilgilenir? En iyi ekran kartı arıza vermişse sıfırı bozulmuşsa tamirlisinden ne hayır gelir bu kart değişir bu kadar nettir.

Kartı çok kullanmasanız bile birçok etkenden bozulabilir. Bu duruma örnek olarak kullanılan PSU'ların akım dengesizliği yaratması sonucu anakarta ya da ekran kartına yük boşaltımı gerçekleşmesi gibi. Ayrıca servis konusunda endişeniz olmasın. Eğer ki distribütör servisinde işlem görüyorsa Board'ı direkt olarak değiştiyorlar. Diğer servislerde arızalı parçayı (Bellek-GPU-Denetleyici vs) kızartıp değişim yapılıyor. Ayrıca en pahalı ya da en ucuz diye düşünmemek gerek. Her markanın her ürününde hata payı mevcut. Bu kadar para veriyorum arıza yapmamalı diye düşünmeyin. 1 M'e de araba alıyorsunuz 15M'e de araba alıyorsunuz. Bakıldığında teknik arızaların oranları birbirine yakın. Aynı durum PC bileşenleri içinde geçerli. Servis gerekli şekilde 0 durumda olacak şekilde kartın tamirini gerçekleştirecektir. Kartın tamirini sokak tamircisi yapıyor gibi düşünmeyin. İşlevini %100 yerine getirecek şekilde size teslim edeceklerdir. Aksi takdirde 3. defa servis yolu göründüğünde açılmamış paket olarak yeni ürün göndermek zorunda olacaktır.

Keşke öncesinde deneseymişsin. Ben bir süre kullanmayacağım ürünleri bile açıp deneyip öyle rafa kaldırıyorum. Çünkü belirli bir süreden sonra bozuk çıksa dahi işlem yapılmıyor.

Hiçkimseyi ikna edemezsiniz o kartı kullanmadım öylece beklettim diyerek. Değişimin olumlu sonuçlanacağını düşünmüyorum.

4090 alıyorsun ve hiç test etmeden kutusunda aylarca bekletiyorsun ilginç...

PC parçalarında altın kural eline geçtiğin an deneyeceksin bunlar elektronik ürün illaki fabrika çıkışlı arızalı gelmiş olabilir bu tip ürünlerde marka bağımsız her ihtimali düşünmek gerek. MSI, ASUS çok büyük Firma'lar sorun olmaz diye düşünmemek gerekiyor.

Servis her eline geçen ürün için değişim kararı vermez, tamir edilebilecek ürün ise ve garanti süresi devam ediyorsa tamir eder, tamir edilemiyorsa değişim kararı verir. Bu her zaman böyledir, müşteri istedi diye değişim yapılmaz.

Geçmiş olsun öncelikle, ilk sorun nasıl tamir edileceğini söylerlerse PCB komple çıkacak yenisi takılacaksa bence olabilir ama kabul etmezseniz tabii THH'ne ile başvurunuzu yapın.

Geri
Yukarı