RTX gereksiz midir sizce?

Beyler bence RTX teknolojisi gereksiz. Mesele yazılım bence. Unreal Engine'ın bir demosunu izledim. Eminim sizde izlemişsinizdir. RTX falan olmadan ne güzel yapmışlar. RTX gereksiz bence.
Dogru bir nokta fakat RTX ekran kartının kendi kendine ışıklandırma yapmasıdır. Eğer oyunda zaten ışıklandırma varsa RTX gerek kalmaz. Ki UE5 demosunda da gördük bunları lakin her oyunda ışıklandırma olacak diye bir sey de yok tabi. Ama şimdilik Türkiye yasayan bizler icin pahali bir zevk.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kime göre neye göre muhabbeti burada devreye giriyor. Bence RTX teknolojisini destekleyen sistemde, RTX destekleyen oyunları oynayıp yorum yapmak daha doğru olur. Eğer hikayeli oyun oynanıyorsa ve RTX teknolojisi, insanı oyunun içine çekiyorsa bence gerekli. Daha bugün Half life'in eski sürümünün hikayesini bitirdim. Biraz araştırma sonucu Black Mesa sürümü çıkarıldığını öğrendim. Sanırım Black Mesa RTX destekliyor ve videolara baktığım zaman oyunun atmosferi çok güzel. Ve RTX bu atmosferi daha da kuvvetlendiriyorsa mükemmel bir haz verir.

Geri
Yukarı