RTX laptop almaya değer mi?

As Nödt

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar. Uzun süredir yen bir laptop alma girişiminde bulunuyorum fakat şu RTX ekran kartlı bilgisayarların içerisinde kayboluyorum. Fiyatları aşırı yüksek olmasına rağmen sizce gerçekten bir dizüstü için bu fiyata değer mi yoksa şu an RTX bir laptop almak tamamen israf mı?

Arkadaş RTX'li laptop soruyor adamlar hala gelip o paraya masaüstü topla diyor. Ban sebebi olsun artık bu olay :D. Bence alınır. Şahsen benim RTX alacak kadar bütçem yoktu ve aceleye getirdiğim için anca GTX1650 alabildim. Boş zamanımda takılmak için her gün ofise taşıyorum laptopu. Sonuç olarak RTX ekran kartlı Laptop'a verecek paran varsa mutlaka alınır.

Zaten laptop icin High-end bir ürün alacaksaniz NVIDIA'ya mecbursunuz masaüstünde ki gibi AMD'nın varlığı burada söz konusu değil. Ben RTX2070'li bir cihaz kullanıyorum hiç RTX'li bir oyun oynamayı aklımdan geçirmedim eğer merakın varsa neden olmasın ama şunu unutma 2070'li alacağın cihaz muhtemel 144 Hz olacak ve sen RTX açık şekilde +60 FPS belki zor yakalayacaksın benim önceliğim yüksek grafik kalitesi + akıcılık 70 80 FPS bile 144Hz'de akıcılığı yok ediyor hayal ettiğin hepsi bir arada ise 2080 Super/ 2080 Ti gibi uçuk çözümler gerekiyor.
Fiyat konusunda eğer yılın büyük çoğunluğunu bir şehir de geçiyor isen laptop gerçekten fuzuli. Misal ben masaüstü alsaydım 6 ay kullanabilecektim Gaming laptop benim için mükemmel bir çözüm fakat tek bir yerde olsaydım aynı meblağ ile aldığım zaman ki fiyatlar ile 2080 ve 9900K'lı sistem düzebiliyordum fark uçurum.

Merhabalar. Uzun süredir yen bir laptop alma girişiminde bulunuyorum fakat şu RTX ekran kartlı bilgisayarların içerisinde kayboluyorum. Fiyatları aşırı yüksek olmasına rağmen sizce gerçekten bir dizüstü için bu fiyata değer mi yoksa şu an RTX bir laptop almak tamamen israf mı?

RTX kartlarda CUDA ve Tensör çekirdekleri kullanıyor, yani RTX kartlar çift çekirdekli. Bunun sayesinde yayın yaparken veya oyun sırasında videosunu çekerken FPS düşüşleri olmaz.

GTX kartlar ve AMD ekran kartları tek çekirdekli çalışıyor bunlarda bu işleri yapacaksan düşüş yaşarsın.

RTX'de oyunlarda yeni nesil gölgelendirme grafik ayarı daha iyi çalışıyormuş. Ayrıca DLSS 2.0 ile ışın izleme metodu daha iyi olacak. Bunun gibi artıları var RTX'in.

Bütçe ve ihtiyaçlara bağlı olarak; evet, alır. Sürekli mobil halde geziniyorsanız ve laptop gereksiniminiz varsa böyle bir model her türlü hava şartında alınır ve itina ile kullanılır.

Alırken laptopta bütçeyi hep zorlayın yukarıda arkadaş bence israf demiş ama değil. Aynı arkadaş ileride oynayamayacağım demiş orada haklı olabilir ama 2 bin TL fazla verip aldığınız RTX 2070 sizi gerçekten uzun süre idare eder.
Niye 2070 dediğimi anlatayım. Işın izleme için en az 2060 Super ve 2070 lazım tabii birkaç sene sonra yeni oyunlarda ışın izleme açamayabilirsiniz. Işın izleme olmasa bile RTX kartlar her zaman daha iyi çünkü yeniler. Adı üstünde 1060-2060 siz de anlamışsınızdır.
Hangi tür oynuyorsunuz bilmiyorum ama eğer grafik ağırlıklı ise işlemciden kısıp ekran kartına verin.
Ben de zamanında 1000 tl fazladan verip 1050 ti almıştım. Fakat şimdi degiştirmek istediğimde değiştiremiyorum ve masaüstlerinde upgrade daha kolay olduğu için söyledim 3000 serisi kartlar çıkacak yakında o zaman da bu arkadaş almasaydım diyecek

Arkadaş RTX'li laptop soruyor adamlar hala gelip o paraya masaüstü topla diyor. Ban sebebi olsun artık bu olay :D. Bence alınır. Şahsen benim RTX alacak kadar bütçem yoktu ve aceleye getirdiğim için anca GTX1650 alabildim. Boş zamanımda takılmak için her gün ofise taşıyorum laptopu. Sonuç olarak RTX ekran kartlı Laptop'a verecek paran varsa mutlaka alınır.
Eğer bana diyorsanız yazı şeklim ve (!) den anlayabilirdiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı