RTX Super Beklenir mi?

Nowitzer

Megapat
Makaleler
42
Merhabalar. Temmuz ayında 5000-6000 bandında bir sistem toplayacaktım. Ancak, RTX super serisinin geleceğini duydum. Sizce RTX Super serisi beklenir mi? Yoksa Temmuz'da bilgisayarı toplayayım mı? Şimdiden teşekkürler.

Merhabalar. Temmuz ayında 5000-6000 bandında bir sistem toplayacaktım. Ancak, RTX super serisinin geleceğini duydum. Sizce RTX Super serisi beklenir mi? Yoksa Temmuz'da bilgisayarı toplayayım mı? Şimdiden teşekkürler.
Hocam zaten Temmuz'dan önce gelecek Super serisi büyük ihtimalle. Bu ayın sonuna doğru çıkacağı söyleniyordu.

Son düzenleyen: Moderatör:
Temmuzda tekrar konu açmanızı öneririm, ben olsam beklemezdim. Büyük ihtimalle daha düşük performanslı kartlar olacaklar.
Daha düşük performanslı mı? Cuda çekirdekleri 1920'den 2106'ya çıkarılıyor. Üstelik VRAM 6'dan 8'e çıkarılıp veri yolu 256 bit olmuş. Nasıl olur da düşük performans verebilir anlamadım.

Bence beklemek saçma. Size olacak hikayeyi anlatayım; Şimdi siz RTX Super serisini beklediniz, satışa sunuldu diyelim sonra Ryzen işlemcileri de bekleyeyim diyecekseniz temmuzda almaya karar verecekseniz bundan sonra Intel yeni işlemcilerini duyuracak ve onları da bekleyip öyle karar vereyim diyecekseniz, biraz zaman sonra AMD’nin yeni seri ekran kartları duyurulacak, siz de onları da bekleyip karar vereyim diyeceksiniz... Yani demem o ki bu döngü sürekli devam eder. İmkanınız varsa iyi bir KDV indirimi gördüğünüzde almanızı öneririm.

Bence bekleyin ve nasıl kartlar olduğunu görün size fiyatı ve gücü cazip gelirse alırsınız.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı