RTX2060 madencilikte 70 derecede çalışıyor

@RaiTaki ekran kartları 85 derecelerden sonra zarar görmeye başlıyor, 70 gayet iyi bir değer.
Anlıyorum, teşekkür ederim.

siz galiba mınıngden daha fazla verim elde etmek amacıyla overclock yapmışsınız
68 derece overclock için çok büyük bi değer değil
bide kart durmadan çalışıyor sanırım ondan olabilir
Sürekli çalışmasa bile aynı sıcaklık değerini alıyorum.

Fan profilini ayarlayabilir ve UV yapabilirsin.
Fan profilini otomatik ayara çekmiştim zaten fakat UV hakkında bilgim yok, araştırma yapmıştım fakat nasıl yapabilirim ona dair detaylı bir bilgiye ulaşamadım.

@MonSTeR1 @General Pong Krell oyun oynamıyor arkadaş yalnız fark ettiysen. VRAM sıcakları o derecede 80-90 arası geziyordur. Uzun vadede karta zarar verebilir.

Aynen fanın ömrü daha da azalsın.
Bu kart ile genelde oyun oynayarak vakit geçiriyorum zaten, dün başladım mining olayına.

@lex

GPU-Z de Memory temperature diye gösterge var. Mining yaparken 68 derece hiç iyi değil.
Odanın sıcaklığına göre değişiyor fakat yine 66dan aşağısını görmedim.

@Patrixcs yalnız hocam mınıng bu, karta zarar zaten veriyor
%100 lere dayanmış kartı kullanım oranı kart 68 derece

sıkıntı bi değer değil,
not: mınıng de çipe fazla yük binmez vrame yük biner
90 derece olduğunu düşünmüyorum olsa bile vramler çipe göre daha dayanıklıdır onların çok yüksek sıcaklığa çıkması pek sorun teşkil etmez

UV=undervolt demektir.Ekran kartının voltaj değerini kısarak daha az enerji çekmesini dolayısıyla çok daha az ısınmasına ve uzun ömürlü olmasına sebep olursun.
İnternette çok kolaylıkla rehber bulabilirsin sadece video olarak arama metin olarak da aramanı öneririm.
Tehlikeli bir sıcaklık olmadığını söylemem gerek ayrıca.

Hocam sıkıntı sıcaklıklar değil ama TDP biraz daha düşürüp azaltabilirsiniz isterseniz MH'da düşer tabiki.

VRAM sıcaklıklarını kontrol edin Aida64 gibi programlardan.

ASUS GeForce Dual RTX 2060 EVO model ekran kartım bulunuyor, bununla mining yapmaya başladım. Bu işte yeniyim ve biraz kazanç için başladım. Araştırmamı yaptım ve dün başladım mininge. Güzel kazanç elde ediyorum. Araştırırken çoğu kişi 55 derece gibi değerlerde kullanılmasını öneriyor fakat benim ayarlayabildiğim en düşük sıcaklık değer 65 derece. Korktuğum şey karta zarar vermesi, araştırmışsın vermeyeceğini biliyor olman gerekiyor diyeceksiniz. Biliyorum fakat diğer kartlara göre yüksek ısı göstermesi ve limiti geçmesi beni korkutan şey oldu. Bu durum hakkında yapabileceğim bir şey var mı veya bir zarar verir mi kartıma?
Mining yaparken aldığım en yüksek sıcaklık değeri 71 fakat 70 derecede sabit oluyor genelde.

unknown.png

Kazım işlemini phoneıxmıner ile yapıyorum ve Ethereum kazıyorum.

MSI Afterburner'da curve editor diye bir yer var. Oradan voltajı 800mv yap.
Aynı şu şekilde yap.

Desktop Screenshot 2021.05.06 - 16.16.15.81.png

Core clock hızını o seviyeye düşürdükten sonra 1200MHz hızına l ye bas sabitlesin oraya sonra MSI Afterburner'dan ayarları onayla. Profil olarak kaydet.

Yeni konular

Geri
Yukarı