RTX2060 ve RTX3060 sistem kararsızlığı

Elektrik parasını zor çıkarır dönemleri bitti. Sürekli açık kalacak şekilde aylık 1400 TL'ye yakın kazanç sağlar. Faturaya 90 TL gibi bir mebla yansır. Aylık en az 1300 TL kar bırakır. Bunun 3 saati oyun oynasanız aylık 1100 TL karınız olur tahmini. 3 ay tutsanız 3300 TL cebinize para atar o kart.
Bahsettiğiniz kar marjı için bilgisayarın kaç saat açık kalması gerekiyor? ve kartıma zarar verir miyim?
@VapeArt mining işine girmeyin, tavsiye etmiyorum. 2060 alın hocam ileride nasip olursa geliştirirsiniz, DLSS teknoloji ile 1080p Ultra daha 5-6 yıl götürür.
Neden tavsiye etmiyorsunuz hocam?

Bahsettiğiniz kar marjı için bilgisayarın kaç saat açık kalması gerekiyor? ve kartıma zarar verir miyim?

Neden tavsiye etmiyorsunuz hocam?
21 saat açık kalması gerekiyor 3 saat oyun oynamanızın dışında. Karta zarar verir mi konusunu şöyle yanıtlayayım. Eğer sıcaklıklar güzel noktada tutulursa kartınız stabil şekilde çalıştığından bir zararı olmaz. 3 senelik mining yapılmış kart ile sıfır kart arasında performans açısından %1-3 fark olur sadece onun da nedeni sıcaklıktır. Ben kendi 1660 Super kartım ile yapıyorum 12 saat günde. Aylık 300-350 TL arası para bırakıyor bana.

Ekran kartları yorulmaları için üretiliyor. Ne kadar az kullanılırsa o kadar iyi diye bir durum yok. 500-600 TL değil dediğim gibi ortalama 3300 TL para kazandırır sahibine 3 ayda.

Ekran kartını %100 kullanımda 10 ay kullan bakalım ortada termal macun diye bir şey kalıyor mu? Dediğin kısmen doğru fakat miningle alakası yok.

Ekran kartını %100 kullanımda 10 ay kullan bakalım ortada termal macun diye bir şey kalıyor mu? Dediğin kısmen doğru fakat miningle alakası yok.
Termal macun cihaz çok ısındıkça yıpranıyor. 8 aydır tam performans çalışan ekran kartımız var. Sıcaklıklar bu süre boyunda aynı fan hızında sadece 2 derece arttı ki mevsimler değişim yüzünden bile olabilir. Mining ekran kartının belleklerine yüklendiği için belleklerde termal macun değil termal ped bulunur genelde. 2-3 yıl madencilikte çalışıp hala sıcaklığı kabul edilebilir seviyede olan kartlar var. 3 ay mining yapmanın karta bir zararı olacağını düşünmüyorum.

Termal macun cihaz çok ısındıkça yıpranıyor. 8 aydır tam performans çalışan ekran kartımız var. Sıcaklıklar bu süre boyunda aynı fan hızında sadece 2 derece arttı ki mevsimler değişim yüzünden bile olabilir. Mining ekran kartının belleklerine yüklendiği için belleklerde termal macun değil termal ped bulunur genelde. 2-3 yıl madencilikte çalışıp hala sıcaklığı kabul edilebilir seviyede olan kartlar var. 3 ay mining yapmanın karta bir zararı olacağını düşünmüyorum.

Bu konuda haklısın, katılıyorum dediklerine. Tek ekran kartıyla mining ben tavsiye etmiyorum, ha yapan yapar kar da kalır eline yine de önermiyorum. Rig kurulacaksa orası başka.

İkisi de alınmaz. 6700XT alınır. İşlemcide AMD'ye güvendiğiniz gibi GPU da da AMD'ye güvenin.
Sizi uzun süre götürür.
Ama 5600X de alınabilirse 6700XT yanına, mükemmel olur.
(1080p de darboğaz yapar Ryzen 3600 ile)
Parasını da Mining'den çıkarır 6700XT.
3060 ile hemen hemen aynı hashrate oranına sahip ama 3070le kafa kafaya bir ekran kartı.

Hocam 3070 nasıl kafa kafaya 3060 Ti bile 3070'den güçsüz iyi bir düşünün.

Yeni konular

Geri
Yukarı