RTX2070 Super ile Ryzen 5 2600 darboğaz yapar mı?

Yaşayacağım darboğaz durumunu bana örneklendirir misiniz? Tam teknik bilgiye sahip değilim mazur görün. Örneğin bir oyunda o ekran kartı +100 FPS verecekken işlemcinin gücü yetmediği için 90 FPS veriyor. Bu mudur?

Ekran kartın 150-160FPS verecekken çoğu oyunda 90-100FPS üzerine çıkamayacaksın. Ben o işlemciyi 1660 Ti ile bile ucu ucuna (2060 taksaydım beslemez gibi geliyor yani 😀) kullanıyorum. Hatta BF5 multiplayer modunda oluşan darboğazdan dolayı 70FPS üzerine çıkamıyorum. O karta o işlemciyi alarak çok büyük hata yapmışsınız.

Ekran kartın 140-150FPS verecekken çoğu oyunda 90-100FPS üzerine çıkamayacaksın. Ben o işlemciyi 1660 Ti ile bile ucu ucuna kullanıyorum. Hatta BF5 multiplayer modunda oluşan darboğazdan dolayı 70FPS üzerine çıkamıyorum. O karta o işlemciyi alarak çok büyük hata yapmışsınız.

Sistemimi aylar önce topladım. RX590 ile birlikte kullanmak için seçmiştim. Sistemi güncellemeye ekran kartından başladım. Sıradaki işlemci olacak. Yorum için teşekkürler ☺

Monitörün kendi desteklediği çözünürlüğün üzerine çıkıldığında görüntü bulanıklaşır yanlış bilgi vermeyin. Çözünürlük kağıt üzerinde artıyor ama kesinlikle daha iyi bir görüntü olmuyor.
Ne yanlış bilgisi? Bulanıklaşma yok deneme amaçlı olarak değil gayette görüntüde doku, keskinleşme ve kalite farkı hissediliyor, bulanıklaşma olsa kendim zaten kullanmazdım.

Sistemimi aylar önce topladım. Rx590 ile birlikte kullanmak için seçmiştim. Sistemi güncellemeye ekran kartından başladım. Sıradaki işlemci olacak. Yorum için teşekkürler ☺️
O zaman ortada bir sorun yok. Bu şekilde bir süre kullanın. Anakart B450 ise isterseniz biraz OC yapın. Sonra da işlemciyi 3600X veya 3700X ile değiştirin.

Yardım ediyoruz millet atlıyor ezbere bilgiyle, yanlış bilgilendirme diye zıplıyor birde, ben anlamadım zaten bu forumu, @Alperenae sende 2K ile deneyip sonucu yazarsan sevinirim dostum.

Geri
Yukarı