RTX3050 oyunlarda düşük FPS ve kasma

Dixxe

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba, bilgisayarı aldığımdan beri oyunlarda düşük FPS ve biraz kasma sorunu yaşıyorum. Mesela AC Origins 30-40 FPS'lerde genelde ekranı nereye çevirsem kasıyor oyun hiç akıcı değil, Far Cry 5 60-80 FPS arası alıyorum ama oyun yine de akıcı olmuyor bazı yerlerde 40-45 FPS'ye düşüyor. LoL'de en yüksek ayarlarda ortalama 145 FPS alıyorum. Aşağıya AC Origins, Far Cry 5 ve Valorant'ta ki high ayarlardaki değerleri koydum bilgisayar da bir sorun olduğunu düşünüyorum
Laptop:
i5-11400h işlemci 2.7 GHz.
8 GB DDR4-3200 SO-DIMM
Nvıdıa® GeForce rtx™ 3050 4 GB GDDR6.
512 GB SSD.

origins.png

far cry .png

valo.png

Yeni gördüm hocam kusura bakmayın maalesef çözemedim sizde durum nedir?

Biraz çözüldü gibi bir durum söz konusu. Bende bu olay sadece Valorant'ta böyle oluyordu. Ben de cihazıma kendi yazılımını attırdım teknik serviste.
Sonrasında bilgisayardaki ayarlarını yaptım ve daha iyi oldu. 300 ila 140 arası FPS alıyorum şu an. Sonradan anladım ki bu FPS sorunu 3050 ekran kartına bağlı bir problem; üretimlerinde böyle bir sorun var maalesef. Olması gereken değerler bu, evet RTX bir ekran kartı. Ben de öyle dedim, performans bekliyorsun o kadar ama maalesef. 3050 problemi, üzgünüm.

Son düzenleyen: Moderatör:
Biraz çözüldü gibi bir durum söz konusu. Bende bu olay sadece Valorant'ta böyle oluyordu. Ben de cihazıma kendi yazılımını attırdım teknik serviste.
Sonrasında bilgisayardaki ayarlarını yaptım ve daha iyi oldu. 300 ila 140 arası FPS alıyorum şu an. Sonradan anladım ki bu FPS sorunu 3050 ekran kartına bağlı bir problem; üretimlerinde böyle bir sorun var maalesef. Olması gereken değerler bu, evet RTX bir ekran kartı. Ben de öyle dedim, performans bekliyorsun o kadar ama maalesef. 3050 problemi, üzgünüm.

Kanka nasıl 300 FPS falan aldın anlatır mısın? Yardımcı olur musun?

Yeni konular

Geri
Yukarı