RTX3050 sistem durmadan mavi ekran veriyor

İşletim sistemi
Windows 11

YusufOZARMA

Kilopat
Daha fazla  
RAM
16 gb ram 3200mhz
SSD veya HDD modeli
500GB CRUCIAL P2 PCIe M.2 2280 PCIe 3.0 x4
Ekran kartı
Nvidia RTX3050
İşlemci
İ7 11800H
Merhaba öncelikle, laptopumda daha bugün ilk kez karşılaştığım şekilde durmadan mavi ekran alıyorum. Ne zaman Google Chrome'u açıp bir 5 sekmeye tamamlasam bilgisayar birden donuyor mouse hareket ettirilmiyor ve mavi ekran üzgün surat verip %0ken restart veriyor.
Minidump dosyasının içinde sadece görselde eklediğim dosyalar var bunları nasıl açıcağımı da bilmiyorum bunun için ekstra yardımda bulunursanız minnettar olurum.

Yaklaşık 1,5 ay 2 ay önce bir ekstradan aynı frekansta bir 8 GB RAM ekledim toplam 16 GB RAM oldu. Laptopa daha sonra bir çeyrek bardak kadar çay döküldü hemen kuruladım saç kurutma makinesiyle soğuk hava üfleyip bekledim. Bu zaman içerisinde laptopun şarj aletinin priz ucu yamuldu kullanmaya devam ettim.

Bugün ilk defa art arda mavi ekran almaya başladım, bilgisayarı başlatmaya çalışıyorum kullanıcı şifremi giricekken şifre ekranı çıkmıyor donuyor, yeniden başlatınca BIOS'a atıyor. Yardımcı olursanız sevinirim iyi akşamlar.

Dosya Ekleri

• mini.PNG
    mini.PNG
    102,5 KB · Görüntüleme: 26
Bilgisayar çok ısınıyor olabilir mi?
Ne zamandır bakımı yapılmıyor?
Daha aralık ayında yaptırmıştım monstera götürüp temizlettim . Bilgisayarı bir yere götürmüştüm prize taktığımda yamulmuştu ucu , Ucunda ayrıyetten bu olaydan sonra yanık gözlemledim . Burdan donanıma zarar vermesi mümkünmü , Minidump dosyasınıda alamıyorum . Direk %0 ndan restarta atıyor şuan laptop açık bir sıkıntı yok ama google da sekme açmaya başlarsam gine mavi ekran verir memtest86 ile ram testi yapayaımmı sizce ?

Daha aralık ayında yaptırmıştım monstera götürüp temizlettim. Bilgisayarı bir yere götürmüştüm prize taktığımda yamulmuştu ucu, ucunda ayrıyeten bu olaydan sonra yanık gözlemledim. Buradan donanıma zarar vermesi mümkün mü, minidump dosyasınıda alamıyorum. Direk %0'ndan restarta atıyor şu an laptop açık bir sıkıntı yok ama Google da sekme açmaya başlarsam gine mavi ekran verir Memtest86 ile RAM testi yapayaımmı sizce?

Yanık gözlemledim demişsiniz.
Ben de acaba kablo güç mü yetiremiyor diye düşünüyordum...
Kablo gitmiş olabilir, zaten Chrome'de birkaç sekme açınca daha fazla güç tüketiyor, güç yetiremeyen laptop da mavi ekran veriyor muhtemelen sorun oradadır.

Garanti varsa gönderin donanıma zarar vermiş bile olabilir.

Kablo gitmiş olabilir, zaten Chrome'de birkaç sekme açınca daha fazla güç tüketiyor, güç yetiremeyen laptop da mavi ekran veriyor muhtemelen sorun oradadır.

Laptop hem kablosu takılıyken hemde kablosuz şekilde mavi ekran verdi . Sizce bunun maliyeti ne olur , nerelere zarar gelmiş olabilir . Servise götürsek tespit edilip yapılabilirmi

merhabalar, bu bilgisayardaki tek minidump dosyası bunu analiz etmeniz mümkünmü acaba ?

Son düzenleme:
Hocam bir RAM testi uygulayın.
Tamamdır teşekkür ettim ram testini de burda paylaşırım müsait oluırsanız onu da değerlendirirseniz sevinirim . Olmadı servise götürücez teşekkürler yardımcı olduğunuz için

Hocam bir RAM testi uygulayın.
Uyguladım Ramlerde herhangi bir sıkıntı yok çok şükür

Son düzenleme:
Tamamdır teşekkür ettim RAM testini de burada paylaşırım müsait oluırsanız onu da değerlendirirseniz sevinirim. Olmadı servise götüreceğiz teşekkürler yardımcı olduğunuz için.

Uyguladım RAM'lerde herhangi bir sıkıntı yok çok şükür.

Hocam servis yolu gözüküyor.
Kablo zarar vermiş olabilir aksamlara ama fiyatta pek bir şey söyleyemem.

Yeni konular

Geri
Yukarı