RTX3060 Ti sistem toplama

Patriot Viper Steel 3200MHz DDR4 PVS48G320C6 Bellek Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe x2

11230 TL. Aşabiliyorsanız bunu tercih edin.
Biraz beklenip işlemciyi 5600x almak daha mantıklı olur.

@akinc Sadece RAM yükseltmesi yapmak istediği zaman neden ayrıca bir anakart masrafına girsin ki? Almışken iyi bir anakart tercih etmek çok daha mantıklı.
Kalan 700TL bütçe ile B460M-A PRO tercih etmek yerine önerdiğiniz modeli de tercih edebilir, sıvı soğutma da alabilir, ssd'yi de yükseltebilir. 16 GB RAM zaten işlemciyi değiştirene kadar gayet yeterli gelecektir.

Kalan 700TL bütçe ile B460M-A PRO tercih etmek yerine önerdiğiniz modeli de tercih edebilir, sıvı soğutma da alabilir, SSD'yi de yükseltebilir. 16 GB RAM zaten işlemciyi değiştirene kadar gayet yeterli gelecektir.

Kalan para ile şunu yapabilir, bunu yapabilir demek yerine tekrar baştan güzel bir öneri önerseniz daha mantıklı olur. Alıcının kafası karışmasın.

Kalan para ile şunu yapabilir, bunu yapabilir demek yerine tekrar baştan güzel bir öneri önerseniz daha mantıklı olur. Alıcının kafası karışmasın.
Arkadaşın kafasını karıştıracak bir şey dediğimi zannetmiyorum. Yaptığım kombinasyonda bilerek 700TL kadar bir bütçe bıraktım ve bununla yükseltilebilecek veya eklenebilecek şeylerden bahsettim. Eğer kafası karıştıysa da tekrar açıklarım, sorun değil. Ki herhangi bir şey yazmadığı için kafasının karıştığını da sanmıyorum.

Intel i5-10400F Altı Çekirdek 2.90 GHz İşlemci Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe (akakce.com)
Kingston HyperX Fury (2x8) 3200 MHz DDR4 HX432C16FB3K2/16 Ram Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe (akakce.com)
Corsair CV650 CP-9020211-EU 650 W Power Supply Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe (akakce.com)

Intel i5-10400F Altı Çekirdek 2.90 GHz İşlemci Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe (akakce.com)
Kingston HyperX Fury (2x8) 3200 MHz DDR4 HX432C16FB3K2/16 Ram Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe (akakce.com)
Corsair CV650 CP-9020211-EU 650 W Power Supply Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe (akakce.com)

Ekran kartı nerede?

@Efeisot Kmr 500gb ssd + 1tb hard diski bilemedim. Hard diski hiç tercih etmemesi iyi olur.

Stok soğutucu gayet iyi iş görür, ayrı bir cpu soğutucusuna gerek yok.

Bunların dışında iyi bir alternatif ancak ne kadar tutuyor ondan bahsetmeyi unutumuşsunuz sanırım?

Ve ekran kartın nerede @Xevanior nin dediği gibi.

Yeni konular

Geri
Yukarı