RTX3060'lı MSI GF65 Thin alınır mı?

Arkadaşlar hepinize çok teşekkür ederim Legion 5 alacağım umarım hayirlisi olur sağ olun.

Hayırlı olsun güle güle kullanın:) bu sene Lenovo Legion 5 ve MSI Alpha favorim çok iyiler ikisi de, mükemmel bir seçim olmuş.

1 ay sonra 17 civarlarında çıkabilir mi, düşük ihitmalle çıkar. Ama GF65 Thin'in çıkış fiyatına baktığımızda işler olumlu duruyor. Hayırlısı.

Aynen öyle.

Max-q'dan bu kadar korkmayın. Max-q'da olsa 2060 masaüstü versiyonunun bile tozunu alır. Max-q dediğiniz GPU'ların çekirdek sayısı, bellek ve hızı her şeyi Full size ile aynı. Temel fark TDP limiti ve sıcaklık limiti dolayısıyla GPU saat hızı fullsizedan yavaş oluyor. Fark 3060 Mobile ile en fazla %10 olur.

Dostum tam yazacağımı yazmışsın ama arkadaş almış herhalde hayırlısı olsun aynı fiyata 3060 varken 2060 alınması bana mantıklı gelmedi neyse.

Ben bugüne kadar kaliteli laptop üreticileri olan MSI Lenovo ASUS gibi firmaların laptoplarında darboğaz olduğunu duymadım.

Oyun amaçlıysa güncel oyunlarda ekran kartının performansa etkisi yüzde 70 80'dir kalanı işlemcidir.
İşlemci darboğaz yaparsa ekran kartını kullanamaz, ürün çok fazla ısınırsa ürünü kullanamaz, ekranın kaltesi gibi şeyler önemli. Bu 3060lı bilgisayar 999 dolarlık 3060lı laptop nerede diye sormasınlar diye yapılmış bir bilgisayar, çok ümitli olmayın bu bilgisayardan.

İşlemci darboğaz yaparsa ekran kartını kullanamaz, ürün çok fazla ısınırsa ürünü kullanamaz, ekranın kaltesi gibi şeyler önemli. Bu 3060'lı bilgisayar 999 dolarlık 3060'lı laptop nerede diye sormasınlar diye yapılmış bir bilgisayar, çok ümitli olmayın bu bilgisayardan.

Dediğim gibi darboğaz yapacağını düşünmüyorum bugüne kadar bu markaların ( MSI, ASUS Lenovo vs. )darboğaz yapan laptoplarına rastlamadım ısınma konusunda haklı olabilirsiniz onun içinde benchmarkı beklemek gerekiyor ekran kartı kalitesi derken zaten 3060'ta kullanılan GPU belli oradada olursa sıkıntı işlemcideki gibi soğutmayla alakalı olur.

Geri
Yukarı