RTX3070 Ti sistem toplama

33900TL tutuyor sistem.

Gerçek bellek bant genişliği açısından 3060, 3060 Ti'den daha fazla VRAM'e sahip olmasına rağmen, bellek veriyolunun genişliğinden dolayı aslında daha az bant genişliğine sahiptir.

3060, 360GB/sn (1875Mhz x 192-bit)
3060 Ti, 448GB/sn (1750Mhz x 256-bit)

Gördüğünüz gibi, 3060, 3060 Ti'den daha hızlı saat hızına sahip belleğe sahip olsa da, toplam bellek bant genişliği, bellek veriyolunun boyutu nedeniyle daha azdır.

Kaynak
Tamam da 90'lı yıllarda değiliz, 4GB vram farkı bit farkından daha önemli.

eqasuzo','-vc,jvojhvcjjojv

Tamam da 90'lı yıllarda değiliz, 4GB vram farkı bit farkından daha önemli.
Burda anlatmak istediğim konu, RTX 3060 ın 4GB daha fazla VRAM i olmasına rağmen RTX 3060 Ti ın ki daha performanslı oluyor o bit farkı yüzünden, yani bilgiyi çok daha hızlı işleyebildiği için daha performanslı oluyor.

Render için VRAM miktarı önemlidir. 8 GB ekran kartı alma. 12 GB RTX 3080 veya RTX 3060 bakabilirsin.
Vram miktarı önemli ama bir o kadar cuda çekirdekleri, bellek/bant hızları da önemli. En azından 3070 12GB alınmalı diye düşünüyorum.
Burda anlatmak istediğim konu, RTX 3060 ın 4GB daha fazla VRAM i olmasına rağmen RTX 3060 Ti ın ki daha performanslı oluyor o bit farkı yüzünden, yani bilgiyi çok daha hızlı işleyebildiği için daha performanslı oluyor.
Tamam, 3060 Ti daha performanslı fakat bunun nedeni bit değil, o zaman en güçlü kart GTX 780 ve 780 Ti olmaz mıydı ? Biti çok iplememek gerektiğini düşünüyorum.

Onun bit ile ilgisi yok, mimariden ve özelliklerinden dolayı öyle. Dediğin gibi bir şey olsaydı 384 bit GTX 780 bunların hepsinden güçlü olurdu. Ekran kartında 2 şey önemlidir. GPU modeli ve VRAM miktarı.

Vram miktarı önemli ama bir o kadar cuda çekirdekleri, bellek/bant hızları da önemli. En azından 3070 12GB alınmalı diye düşünüyorum.

Tamam, 3060 Ti daha performanslı fakat bunun nedeni bit değil, o zaman en güçlü kart GTX 780 ve 780 Ti olmaz mıydı ? Biti çok iplememek gerektiğini düşünüyorum.
Ben VRAM i daha çok performans gösteriyor dedim, Bit i en yüksek olan kart en iyi kart demedim ki.

Yeni konular

Geri
Yukarı