RTX4060 bilgisayara Windows 7 kurmak mantıklı mı?

Daha fazla  
Merhaba. Ben yakın zamanlarda yeni bilgisayarımı aldım. İçinde şu an 3 adet disk var. 1 TB M.2, 500GB hard disk ve eski laptopumdan kalan SATA SSD.
Zaten Windows 11 M.2'de kurulu ben de boş olan SATA SSD'ye Windows 7 kurmak istiyorum işlemcim i5 12400F ekran kartı da RTX4060. izlediğim videoda (f***ans TV)
Ekran kartı gibi parçalarda driver uyumsuzluğu yapacağını söylüyor. Gerçekten imkansız mı? Veya BIOS'tan değiştirdiğim ayarlar kullandığım W11'i etkiler mi? (güncel oyunlar oynuyorum Valorant GTA CS gibi) (eğer neden Windows 7 kuruyorsun daha yeni sürümleri var diyecekseniz demeyin konuyu atlayın sadece kurup kuramayacağımı veyahut nasıl kuracağımı anlatın.

12700H kullanan birisi olarak, Windows 10'da bile dengesiz çalışan bir işlemci nesiliyle neden böyle bir karar verdin bilmiyorum, 7 artık öldü hatta 10'da ölmeye yakın, maalesef 11'e zorluyorlar. Ya Linux'ya da kendin elinle modladığın bir Windows sürümü.

Değil. Windows 10'ya da 11 kur.

Windows 11 var zaten 10 çok garip geliyor ama sanırım 10 veya 8 kurmak zorundayım 7 kurulmuyormuş (çok uğraştırıyormuş ve bayaaa bir ayar değiştirmem gerekiyormuş... Ah çocukluğum seni geri getiremedim kusura bakma (sanırım eski model bilgisayar almam gerekiyor)

Mantıklı mı diye sormuşsunuz, konunun sonunda fikir belirtmeyin demişsiniz.

Mantıklı mı diye sormuşsunuz, konunun sonunda fikir belirtmeyin demişsiniz?

Haklısın kusuruma bakma ama bir önceki konuda yardımdan çok Windows 7 kötüleyen fikir mesajları gelmişti Windows 10'a iteliyorlardı o yüzden öyle yazdım :)

Windows 11 var zaten 10 çok garip geliyor ama sanırım 10 veya 8 kurmak zorundayım 7 kurulmuyormuş (çok uğraştırıyormuş ve bayaaa bir ayar değiştirmem gerekiyormuş... Ah çocukluğum seni geri getiremedim kusura bakma (sanırım eski model bilgisayar almam gerekiyor)

11 varsa 11 kullan o da güzel. Ben yıllardır 11'deyim hoş bir deneyim sunuyor. Windows 7 hatta 95 bile kurmak istiyorsan ona uygun ikinci bir PC dizersin kendine.

Yeni nesil donanımlarla dizilmiş ana bilgisayarda ise fosil bir işletim sistemi kurmak tamamen dezavantaj.

Geri
Yukarı