RTX4060 laptop vs RTX3000 serisi laptop

Canımın içi günümüz oyunları 12'den aşağı VRAM kullanmıyor 8GB bulmuş onu bunuyor diyorsun. Moba-CS tarzı oyunların haricine çıkmayacaksa yeter tabi orası ayrı konuda hala daha DLSS açamayacağı için FPS artmayacak diyorsun DLSS'in ne olduğundan haberin yok. Bilgi sahibi olup sonradan tavsiye ver insanları yanlış yönlendirme.
RTX serinin ismidir bu arada RTX diye bir teknoloji yok :D
🤣🤣 tamam kardeşim en havalı en her şeyi bilen sensin daha fazla yorum yazarak vaktimi kaybetmeyeceğim senle

Arkadaşa yardımcı olayım konuya katkım olsun. Ben de benzer bir durumdayım.

Hangisini tercih edelim? 4060 tabi ki işlemci vs yönünden daha iyi ama 3070 ti da benzer performans verecekse tercih edilebilir mi?

Laptopta 8 GB üstü VRAM'i olan kart var mı 3000 tarafında? Gerçekten bilmediğimden soruyorum dalgasına değil bu arada. 3080 bile 8 GB VRAM'li laptop tarafında. Hal böyleyken ne diye gidip 4000 serisi kart yerine tercih edesin ki? DLSS 3.0 başlı başına tercih sebebi, ha laptopların ekseriyeti 1080p olduğundan çok da gerekli değil ama yine de daha mantıklı 3000 serisi bir laptoptansa.

Çok faydalı bir tartışma oluyor arkadaşlar, teşekkürler şimdiden, yanıtlarınız dikkatle okuyorum, net bir cevaba varabilirsek ne mutlu.

Laptopta 8 GB üstü VRAM'i olan kart var mı 3000 tarafında? Gerçekten bilmediğimden soruyorum dalgasına değil bu arada. 3080 bile 8 GB VRAM'li laptop tarafında. Hal böyleyken ne diye gidip 4000 serisi kart yerine tercih edesin ki? DLSS 3.0 başlı başına tercih sebebi, ha laptopların ekseriyeti 1080p olduğundan çok da gerekli değil ama yine de daha mantıklı 3000 serisi bir laptoptansa.

16 GB 3080'ler var.

Geri
Yukarı