RTX4060 sistem Fortnite oynanırken düşük FPS veriyor

İşletim sistemi
Windows 11

worthy74

Femtopat
Daha fazla  
RAM
tek 16 gb ram
Ekran kartı
Geforce Rtx 4060 8gb
Anakart
H407MK
İşlemci
İNTEL İ7 11700
Merhaba arkadaşlar, ilk önce size kendi sistemimden bahsedeyim, ekran kartım RTX 4060 ve işlemcim i7 11700. Sorun şu ki oyunda nedense sistemim iyi olmasına rağmen 150 FPS fightlarda 100'e kadar düştüğü hatta 80'e kadar düştüğü gözüküyor. Ben sorunu çok anlamasam da darboğaz yaptığını düşünüyorum ama böyle iyi bir sistemede bu FPS'in gideceğini düşünmüyorum. Oyun içi ayarlarımdan soracak olursanız her şeyi tam yaptım. Sürücüleri güncellemeleri tam yaptım ama nedense düşük FPS alıyorum. Yardımınız için şimdiden teşekkürler. Kalite biraz kötü çıkmış özür dilerim.

Dosya Ekleri

• image.png
    image.png
    96,1 KB · Görüntüleme: 87
  • image.png
    image.png
    122,6 KB · Görüntüleme: 82
Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaşlar, ilk önce size kendi sistemimden bahsedeyim, ekran kartım RTX 4060 ve işlemcim i7 11700. Sorun şu ki oyunda nedense sistemim iyi olmasına rağmen 150 FPS fightlarda 100'e kadar düştüğü hatta 80'e kadar düştüğü gözüküyor. Ben sorunu çok anlamasam da darboğaz yaptığını düşünüyorum ama böyle iyi bir sistemede bu FPS'in gideceğini düşünmüyorum. Oyun içi ayarlarımdan soracak olursanız her şeyi tam yaptım. Sürücüleri güncellemeleri tam yaptım ama nedense düşük FPS alıyorum. Yardımınız için şimdiden teşekkürler. Kalite biraz kötü çıkmış özür dilerim.

Bir sorun gözükmüyor ancak PSU nuz kaç watt?

İşlemcinizin kendi dahili grafik birimini kullanıyor olmasın RTX 4060 yerine?

Son düzenleyen: Moderatör:
MSI Afterburner ile ekran görüntüsü sağlayabilir misiniz?
Oyuna girer girmez mi düşük FPS alıyorsunuz yoksa belirli bir süre geçtikten sonra mı FPS düşüyor onlarında bilgisini verirseniz iyi olur.

Kasayı yeni mi aldınız? Siz mi topladınız

GPU-Z indirip oyundayken Sensors > PerfCap Reason inceleyebilir misiniz?

Pwr -> Güç Limiti
Thrm -> Thermal Throttle (86+~ Derece)
VRel, Vop -> Voltaj Dalgalanmaları, power supply sorununuz yoksa bunların olmaması gerekiyor.
Idle -> Tam güçte kullanılmıyor, muhtemelen oyun açık değil yada bu ekran kartını kullanmıyor

Okumadan hemen atlamışsınız driver diye, sürücüleri güncellediğini belirtmiş arkadaş. Her "driver" terimini öğrenenin tavsiye vermemesi lazım diye düşünüyorum.

550W 4060 Ti için yeterlili

Ucu ucuna 750 watt yapman gerekiyordu ilerleyen zamanlarda sistem daha fazla tüketmeye başlayacak o zaman sıkıntı olacak bu PSU elektrik kuralıdır bir cihaza gerektiğinden fazla güç verilmelidir bu da en az yüzde 25 fala değerde olmalıdır 750 olmasa da 650 watt olsa daha iyi olur ve biraz daha bütçe ayırıp Gold serileri seçilmelidir bu benim tecrüben başkları katılır veya katılmaz yaparsın veya yapmazsın bütçe meselesi.

Drop yiyorum. Psu daha önce CM 650w vardı. Şimdi Msi 850w aldım Hala drop yiyorum. Bu yeni psu ile. Sorun Ekran kartı mı sizce? @b1nary

Dosya Ekleri

• vrel.gif
    vrel.gif
    18,5 KB · Görüntüleme: 54
Tek kanal ram kullanılmış. Çift kanal toplam 32gb olursa sorun büyük ihtimal çözülür.

Ben 4060 r5 7500fle performans modunda 240-360 fps alabiliyorum (tabii arada droplar oluyor maalesef) battle royalede senin ayarlar nasıl ki

Son düzenleme:

Geri
Yukarı