Rufus ile hazırlanan USB'ye Defender virüs diyor

Anladım, onu demek istememiştim.

Koruma geçmişinden tespit edilen dosyalara ait bilgilerin ekran görüntüsünü atabilirsiniz en azından.
Merhaba ben USB yi neredeyse 1 yıl önce Windows 10 a Bootladığım için DEFENDER geçmişi durmuyor. Şimdi USB deki tüm dosyaları bilgisayarıma yeni indirdiğim ESET Nod32 Antivirüs 30 günlük deneme sürümü ile tarattım ve bir tehdit bulmadı. Defenderin bulup bulmaması önemli mi şuan koskoca Eset bulmadı. Bu programı kapatıp Defenderi açılıyor mu bilmiyorum, yine onunla da taramam gerekir mi?

Son düzenleme:
Merhaba ben USB yi neredeyse 1 yıl önce Windows 10 a Bootladığım için DEFENDER geçmişi durmuyor. Şimdi USB deki tüm dosyaları bilgisayarıma yeni indirdiğim ESET Nod32 Antivirüs 30 günlük deneme sürümü ile tarattım ve bir tehdit bulmadı. Defenderin bulup bulmaması önemli mi şuan koskoca Eset bulmadı. Bu programı kapatıp Defenderi açılıyor mu bilmiyorum, yine onunla da taramam gerekir mi?
Şu an bellekte bir virüs olduğunu sanmıyorum zaten fakat imajı indirdiğiniz yer muhtemelen Microsoft'un kendi sitesi değil, siz de tam olarak hatırlamıyormuşsunuz. Eğer öyleyse tespit edilen zararlı crack olabilir. Aradan 1 sene geçmiş, yeni bir kurulum diski oluşturmanız en mantıklısı.

Şu an bellekte bir virüs olduğunu sanmıyorum zaten fakat imajı indirdiğiniz yer muhtemelen Microsoft'un kendi sitesi değil, siz de tam olarak hatırlamıyormuşsunuz. Eğer öyleyse tespit edilen zararlı crack olabilir. Aradan 1 sene geçmiş, yeni bir kurulum diski oluşturmanız en mantıklısı.

ESET'i hizmetler den devre dışı bırakıp yeniden başlatınca Microsoft Defender ile USB içindeki Dosyaları tarayabildim. Bu kez o da tehdit bulmadı :) Belki de daha önceki USB yi Bootlamalarımdan birinde zararlı bulmuştu birkaç kere yaptım çünkü aynı USB ye.. Dosyalar şöyle bence Microsoftun Orijinal sitesi ancak autorun.inf.ren dosyası ilgimi çekti o problem olabilir mi?
ESET'i hizmetler den devre dışı bırakıp yeniden başlatınca Microsoft Defender ile USB içindeki Dosyaları tarayabildim. Bu kez o da tehdit bulmadı :) Belki de daha önceki USB yi Bootlamalarımdan birinde zararlı bulmuştu birkaç kere yaptım çünkü aynı USB ye.. Dosyalar şöyle bence Microsoftun Orijinal sitesi ancak autorun.inf.ren dosyası ilgimi çekti o problem olabilir mi?
İnternette virüs vs diyorlar PC nizde varsa USB yi formatladığınıda tekrar oraya gelebilir Autorun.inf dosyası diyorlar ben yanlışlıkla Pc yi açarken değilde masasütsünden USB deki Setupa basınca onları virüs bulmuş olabilir şimdi aklıma geldi yeniden indirip yazayım verdiğiniz linkten en iyisi :/

USB içindekileri tamamen silip verdiğiniz linkten Windows'u indirip açılan pencerede direk USB belleğe yaz diyerek yazdım. Resimdeki Autorun.inf.ren dosyası değişerek Autorun.ini dosyası oldu. Düzelmiştir sanırım virüs vb varsa, bilgisayarıma tekrar takınca tekrar o dosya gelirse sanırım benim PC virüslü zaten hep bir sorunu vardı bu meretin :) Bu akşam gelecek laptopumuz FreeDos olarak gelirse kuracağım bellekten. Yardımlarınız için teşekkürler..

Dosya Ekleri

• 16104470522106511750958939160682.jpg
    16104470522106511750958939160682.jpg
    64,6 KB · Görüntüleme: 27
Son düzenleme:

Geri
Yukarı