Rufus ile hazırlanan USB'ye Defender virüs diyor

Specialagent58

Hectopat
Merhabalar öncelikle,
İnternetten FreeDOS'lu olarak gelecek Lenovo marka dizüstü bilgisayar sipariş ettik. Ancak CD takma yeri olmadığından dolayı USB ile Windows yüklemek zorundayım. Elimde önceden masaüstü bilgisayarım için Rufus programı ile Windows 10 yazdığım USB belleğim mevcut. Ancak ben Microsoft sitesinden (büyük ihtimal oradandı) Windows'u indirip USB'ime yazdıktan sonra USB'deki Boot dosyalarının 1-2 tanesini sistem virüs olarak görüyordu ve bu genel bir şey diye biliyorum ancak durum böyle olunca yeni laptopa bu USB'den Windows'u kurarsam virüs vardır da PC'ye zarar verir mi, diye endişeliyim. Bu konudaki bilgileriniz nelerdir? USB Boot dosyalarında Windows Defender'in bulduğu gerçekten virüs müdür, laptopa Windows 10 yazılı USB'den Windows'u kurmalı mıyım? Değilse kurmanın başka yöntemleri var mıdır?

Son düzenleyen: Moderatör:
Windows Defender ne buldu paylaşabilir misin? Ayrıca bilindik farklı antivirüsler ile de taratmanızı öneririm.
USB ye ilk yazdığımda virüs programını kapatmadan işlem yapacakken oluyordu, tekrar bir tarama yapıp paylaşabilirim ama direk siliyordu yanlış hatırlamıyorsam. Virüs programı direk silerse tekrar Microsofttan indirip yazarım USB'ye o zaman
Microsoft'un kendi sitesinden indirilen ISO'da Defender'in zararlı bulması hiç normal değil. ISO olarak indirdiyseniz zaten sorun var zira Microsoft ISO'nun kendisini değil medya oluşturma aracını paylaşıyor.
Medya aracı indirdiğimi hatırlıyorum, ISO ise internetteki tüm Windows ISO ları sorunlu mu yani ne demek istediniz?

Son düzenleme:
Bulunan dosya ne belli değil, zararlı kimliği virüs diyorsun belli değil, nereden indirdiğin kesin değil, resim vb. veri desen yok nasıl cevap vereceğiz? Ekmek yoksa köfte de yok.
Ben normal bir şey olduğundan da şüphlendiğim için araştırıp taraştırmadan açtım konuyu, sıkıntı yok moderatörler konuyu kapatmazsa sevinirim kısa bir zaman sonra sorunun ne olduğu hakkında resim ve bilgi paylaşmam için..

Medya aracı indirdiğimi hatırlıyorum, ISO ise internetteki tüm Windows ISO ları sorunlu mu yani ne demek istediniz?
Anladım, onu demek istememiştim.

Ben normal bir şey olduğundan da şüphlendiğim için araştırıp taraştırmadan açtım konuyu, sıkıntı yok moderatörler konuyu kapatmazsa sevinirim kısa bir zaman sonra sorunun ne olduğu hakkında resim ve bilgi paylaşmam için..
Koruma geçmişinden tespit edilen dosyalara ait bilgilerin ekran görüntüsünü atabilirsiniz en azından.

Geri
Yukarı