Rufus'un USB'ye Windows yazması 6 saat sürdü

@Feyzi Unal USB'de sorun olursa Rufus her zaman hata vermeyebiliyor. Bunu kendim yaşamıştım. Windows kurulumunda dosyalar hasarlı veya eksik olduğu için kurulamadı diye hata vermişti.

@Feyzi Unal USB'de sorun olursa Rufus her zaman hata vermeyebiliyor. Bunu kendim yaşamıştım. Windows kurulumunda dosyalar hasarlı veya eksik olduğu için kurulamadı diye hata vermişti.
Hocam USB crystaldiskmark bile uzun sürüyor. Şuan bitmedi ama ben yine de atayım dedim sonuçlar böyle:
1640120775409.png

Bir de size 2 sorum var rica edersem: 1. yeni USB alırken okuma yazma hızları oluyor mu ve onlara bakarak mı almalıyım?

2. sorum ise: Elimde 2011-2012 gibi yıllarda üretilmiş bir masaüstü var. Casper Nırvana. Üzerinde win 7 kurulu onunda. Bu elimdeki 6 saat süren USB'ye ben UEFİ yazdırmıştım. Şimdi bu hazır USB'yi bu bahsettiğim eski masaüstü pc'ye denesem bir şey olur mu ?
Bu arada şu an USB'yi çıkarmak için dokundum alev alev yanıyor resmen. xD

Son düzenleme:
Hocam USB crystaldiskmark bile uzun sürüyor. Şuan bitmedi ama ben yine de atayım dedim sonuçlar böyle:
Eki Görüntüle 1248343

Bir de size 2 sorum var rica edersem: 1. yeni USB alırken okuma yazma hızları oluyor mu ve onlara bakarak mı almalıyım?

2. sorum ise: Elimde 2011-2012 gibi yıllarda üretilmiş bir masaüstü var. Casper Nırvana. Üzerinde win 7 kurulu onunda. Bu elimdeki 6 saat süren USB'ye ben UEFİ yazdırmıştım. Şimdi bu hazır USB'yi bu bahsettiğim eski masaüstü pc'ye denesem bir şey olur mu ?

Bu arada şu an USB'yi çıkarmak için dokundum alev alev yanıyor resmen. xD
USB hızlarınız benimki ile eş değer. Benim 15 dakikada işlem bitiyor. Size önerilerim bu linkteki adımları uygulayıp ISO'yu winrar ile açıp usb diskinize sürüklemeniz.

İSO'yu winrar ile nasıl açabilirim ? Ve açtıktan sonra da Rufus ile yazdırmayacağız mı ?
Hocam ISO'ya iki defa tıklayın dosya yöneticisi açacaktır zaten. Usb diskinizi ''NTFS'' olarak biçimlendirin. Sonra ise hepsini seçip kopyalayın usb diskinize sağ tık yapıştır yapın. Winrar ile uğraşmazsınız. İşlem sonunda Bilgisayarım kısmından çift tıklayarak açtığınız ISO'ya sağ tık çıkar yapmayı unutmayın.

Hocam ISO'ya iki defa tıklayın dosya yöneticisi açacaktır zaten. Usb diskinizi ''NTFS'' olarak biçimlendirin. Sonra ise hepsini seçip kopyalayın usb diskinize sağ tık yapıştır yapın. Winrar ile uğraşmazsınız. İşlem sonunda Bilgisayarım kısmından çift tıklayarak açtığınız ISO'ya sağ tık çıkar yapmayı unutmayın.
Bu kadar mı ? Direkt formata başlayabilir miyiz sonra ?

Aynen öyle hocam. Direkt formata başlayabilirisiniz USB diskinize kopyalaması bittiğinde tabii ki. İsoyu usb diskinize yazmış oluyorsunuz. Bu yöntemi bir çok defa denedim çalışıyor fakat mbr bios olarak yazdırıyor sorun olmaz.
Tam onu soracaktım cevabı vermişsiniz zaten. Ben UEFİ kurmak istiyorum. Bu elimdeki USB'yi eski pc'm de deneyeceğim. Yeni bir USB alıp laptopu da onunla formatlayacağım.

Bu 6 saat süren USB UEFİ olarak yazdırmıştım. Eski pc'm de direkt onu denemek istiyorum bi acaba sonuç ne olacak :D Eski pc 2011-2012 yıllarında üretilmiş olması gerek. MBR idi büyük ihtimalle. İşlemcisi i3 3200 gibi bir şeydi yanılmıyorsam. i3 3.20Ghz ha tam adı buydu. Sorun yaşarsam sizin bu anlattığınız şekilde deneyip formatlayacağım.

Öncelikle konuya yazan herkese söylüyorum Rufus bazen en küçük dosyalardan yazmaya başlayabiliyor 10KB 20KB yeni bu değerdeki bir dosyayı 10 MB 20 MB hızında yazması mümkün değil.
Bir de USB'ye bad sector testi yap diyenleride çok gördüm katı hal disklerine bad sector testi yapılmaz.
Onun dışında hocam siz bu USB'yi sorunsuz hiç sistemden devre dışı kalmadan kullandıysanız bu zamana kadar hiçbir sorun görmüyorum.

Yeni USB aldım ve Rufus Windows yazdırması tam 5-6 dakika sürdü :) O 6 saat süren USB ile hiç bir işlem yapmayıp direkt çöpe atıyorum. O USB ölmüş olmalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı