Ruslar tarafından hacklendim

Makaleler
10
Yer
Kenya
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ryzen 5 2600
B450M S2H V2
Apacer 8GB 3000MHz
XFX RX 570 4GB
Corsair Spec Delta RGB
Corsair VS550 (Beyaz etiketli)
Meslek
Öğrenci
3 gün önce Ruslar tarafından Gmail'im çalındı. Bunun sebebi bilgisayarıma indirdiğim bir yazılım olabilir diye düşünüyorum. İndirdiğim günden birkaç gün önce de virüs programımın lisansı bitmişti. Gmail'imi bir şekilde alıp tüm güvenlik önlemlerini açtım ve şifremi değiştim. Bugün Instagram'ıma girdiğimde 712 hesap takip edilmiş. Hemen onun da şifresini değiştim. Ancak içimde bir kuşku var. Acaba bu Ruslar başka en çok ne tür hesapları çalıyorlar? Bilenler yazarsa sevinirim.

Aklıma gelen, oynadığım oyunlar, kullandığım siteler vb. altta yazılı.
LoL TR
Valorant (hesaba para yatırmadım)
Steam hesabı
Epic hesabı
Brawl Stars (100TL değerinde kardeşimin hesabı var ama BlueStacksde)
PUBG Mobile (kardeşimin hesabı ama Platindi galiba içinde ne var bilmiyorum)

Hatırladıklarım bunlar ama sizin söyleyeceğiniz herhangi bir şeyin benim hatırlamama yardımcı olacağını belirteyim.
10 gün kadar eve gidemeyeceğim için bilgisayarıma erişemiyorum. Şehir dışındayım, elimde sadece telefonum var.

Bu arada çalan kişinin telefon numarası ve cihazını Google sayesinde görebiliyorum. Rus olduğundan eminim.

Ayrıca bilgisayarımı eve dönünce ne yapmalıyım? Bu konuda fikir verirseniz minnettar olurum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynısı bir ay içinde 2 arkadaşıma oldu geçmiş olsun. Onlar da crack veya reklam virüsü gibi yerlerden kaptılar. Tecrübe ile öğrenir insan sorun olmaz. Hesapları kurtarıp 2 adımlı doğrulamaları açın önce ve sonra şifreleri değiştirin. Bilgisayarınızı kesinlikle USB ile formatlayın. Adamlar Google üzerinde bağlı olan herşeyi çalmışlar zaten.

Bana da 1-2 hafta önce oldu güncel kullandıgım email az kalsın elden gidiyordu bildirime baktım 2 sn içinde 2 adımlı dogrulama aktif ettim ve Discord'umu da çalmışlar bütün kayıtlı oldugum gruplara saçma salak kod gönderip banlatmışlardı onu da 2 adımlı dogrulama ile kurtarıp hemen PC'ye format atım Kaspersky indirmiştim.

Geri
Yukarı