Çözüldü Rust hata vermeden kapanıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Japonky

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Anestezist
Rust oynarken ev içerisinde oyun bir anda dona kalıp hata vermeden direkt kapanıyor. CPU yüzünden olabileceğini düşünüyorum, ne yapabilirim?

Masaüstü: MSI RX570 Armor 8 GB OC.
ASUS Prime A320M-K.
Ryzen 3 2200G.
Corsair Vengeance 8 GB 2400MHz.
Samsung 250GB 860 Evo.
Frisby GC-9250G gamemax raptor 650W.
Samsung 24" LS24D330HSX/UF 1ms.

XMP açıksa kapatın. Bir de ekran kartınızı OCCT ile test edin derim.
Yani ekran boyutlama ile ilgili bir problem sanırım. oyunun grafik ayarlarından çözünürlüğü değiştirmek için ekran en ve boy oranlarıyla oynadınız mı?
Çözünürlüğü değiştirmiştim ama en başından beri değişikti.
XMP kapalı. OCCT ile test edeyim o halde.
3D seçeneğinde mi test edeyim seçenekleri nasıl olmalı? hepsini tek tek test etmeme gerek var mı ?

20 dakika kadar test ettim. 3D Sonucu:

OCCT-20200817-161236-GPU3D.png

Sanal bellek normalde zaten açık. Yoksa siz kapamış mıydınız?

Öncelikle Merhaba Recep Abi;

Yıllardır sizi takip ediyor olmanın verdiği samimiyetle size Bey demek yerine Abi diyorum. Beni affedin.

Sanal bellek normalde açık lakin oyuna girdiğimizde aşağıda ifade ettiğim sistem yönetimli boyutu tiklemeden asla oyunu loading ekranından öteye götüremedim. Sanırım sistem yönetimli boyut ilk kez seçilip ayarla denilmeden, sistem oyunlar için disklerimizden gerekli alanı oyun için ayırmıyor.

Sistemimde 16 GB RAM olmasına rağmen sanal belleği açmadan oyuna giremedim. Rust ile alakalı birkaç deneme yaptım. Sanal belleği sistem özelliklerinden ilk kez açtığımızda "tüm sürücülerde disk belleği dosyası boyutunu otomatik yönet" işaretli geliyor. Ben o tiki kaldırıp, oyunun yüklü olduğu diski seçip, "Sistem yönetimli boyut'u" tikledikten sonra sağdaki "Ayarla" butonuna tiklayip tamam dedim. Sonra sistem yeniden başlatma istedi.

Oyun daha önce Loading ekranında atıyorken artık oyuna giriyor ve yaklaşık ortalama ayarlarda 14 GB RAM kullanımı oluşuyor.

Herkese teşekkürler.

İlgili görsel ektedir.
Oyun oynadığım sırada açık olan uygulamalar ise;
( MSI Afterburner, Dragon Center, Advanced System Care, RivaTuner)

Dosya Ekleri

• sanalbellek.jpg
    sanalbellek.jpg
    83 KB · Görüntüleme: 303
Son düzenleyen: Moderatör:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı