Rust oynanmalı mı?

AsjasFıdas1000

Hectopat
Rust oyununu tavsiye eder misiniz?

Ben Rust'ı 1.5 yıldır oynamıyorum. Oyunu oynamama sebebim çok geç yüklenmesi ve sürekli takılmaların, FPS sorunlarının olmasından kaynaklıydı.

Bende bir problem olduğunu düşünmüyordum çünkü fazlasıyla iyi olan bilgisayarlarda bile sorun yaşatan bir oyundu. Ayarları en aşağıya çeksem bile sıkıntı yaşatıyordu. Gördüğüm kadarıyla da çoğu oyuncu da aynı problemi yaşıyordu. Bildiğime göre bayağı optimizasyon problemi olan bir oyundu. Hatta bu konuyla ilgili herhangi bir forumda bile çokça fazla konu var.

Sonuç olarak aradan geçen 1.5 yıldan sonra tekrar indirip oynamak istiyorum ancak bu sorun güncellemeler eşliğinde düzeldi mi, yoksa hâlâ yapımcılar/geliştiriciler yan gelip yatıyor mu? Öte yandan oyuncu sayısı hakkında da bilgilendirme yaparsanız sevinirim. Çünkü gördüğüm kadarıyla bu oyuna benim gibi birçok kişi sinirli ve terk etmiş durumda. Sizin de bilgilendirmeleriniz ve tavsiyeleriniz üzerine oynamak hakkında karar alacağım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Konuyla alakasız en son 26.05.2018 tarinde oynamıştım. Loading ekranları yine aynı. Ancak oyuna beyaz üst giyinen bir NPC'ler var. Ellerindeki silahlar ile yanlarına yaklaştırmıyorlar. Radyasyonlu bölgelere girdiğiniz zaman çok kısa bir süre içinde ölüyorsunuz. Sonuç olarak oyunun loading kısımları hala aynı yavaşlıkta.

Oyunu tam sürüme geçtiği zaman da denemiştim herhangi bir optimizasyon sorunu ya da drop ile karşılaşmamıştım, tabi bu olmadığı ya da karşılaşılmayacağı anlamına gelmiyor. Eskisi gibi oynamadığım için oyun içi bilgi veremeyeceğim.

Oyuncu sayısına gelirsek, ciddi anlamda büyük ve sağdık kitlesi var. Oyuncu sayısı anlamında bu oyunun öleceğini düşünmüyorum. Buradan kontrol edebilirsiniz, en çok oynanan oyunlardan olmaya devam ediyor.
https://steamdb.info/graph/

bende ayni senin gibi ilk ciktigi zamanlarda oynayip bagimlisi olmustum. 4-5 ay once aklima gelip steamden alip oynayayim dedim belki daha guzel olmustur diye, bin pisman oldum voice chati actim millet ana avrat kufur ediyo coluk cocuk hepsi belli, sinirim bozuldu direk iade ettim.

500+ Saat oynadım ve hala daha oynuyorum. Çok zevkli bir oyun özellikle arkadaş grubu ile efsane olabiliyor. Ama şunu söylemeliyim ki oyun biraz zaman istiyor yani öyle diğer oyunlar gibi oyna çık değil. Tabii ki modsuz survival dan bahsediyorum. Normal savaş serverleride mevcut.

Oyuncu kitlesi çok bağlı ne olursa olsun oyunu bırakmayan çok insan var. Sana önerim oyunu klan şeklinde oynamaman çünkü çok ses cümbüşü oluyor ben pek sevmiyorum. Max 5 kişi oynamak en iyisi bana göre. Oyunu öneririm üstelik fiyatı da yüksek değil.

Ekran kartım GTX 950M ve hiç kasma donma yaşamıyorum. Seninde yaşayacağını sanmıyorum.

Oyuna 2016'da başladim ve bir çok klanda oynadim fakat oyunun bitiş noktasi 2018 bence oynanmaz sebebi her önüne gelen makro sen 100 metreden ak ile sprey atsan tutmaz ama adam 300-500 metreden sprey atıyorki makro oldugu için hepsi tutuyor bence oyniycaksan şu eşyalar gerekli = bloody mouse + bloodynin kendi özel yazilimi + makro eğer oyunu oynamak istiyorsan ve bloody mousenin yazilimi varsa gel ulaş ben sana veriyim makro ama oynanmaz eski tadi tuzu yok

Rust legacy'de başladım oyuna 4800 saatim var. Şuan oyunun da olan puzzle sistemi fena değil. Ama diğer arkadaşların da dediği gibi makro kullanmayan oyuncu sayısı çok az.

Bende RX580 8GB var ve güncelemeden sonra fps çok düştü ve oyunu bıraktım 750 civarı saatim vardı. Üzüldüm... şimdi yenş güncelleme getirip optimize etmeye çalışıyorlar ama bence başaramayacaklarını düşünüyorum. İnş. başarırlar.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı