Rust oyununu GTX 550 Ti OC kaldırır mı?

meetehan

Hectopat
Öncelikle herkese merhaba. Biliyorsunuz Steam yaz indirimleri başladı. Ben de Rust oyununu satın almayı düşünüyorum indirimdeyken. Acaba sistemim oyunu oynatırmı. Oynatırsa 720 de kaç FPS alırım. Şimdiden teşekkürler.
İ3 3240 CPU
ASUS GTX 550 Ti OC ekran kartı
8 GB DDR3 RAM

Son düzenleyen: Moderatör:
HD 4000 dediği onboarddı yanlış hatırlamıyorsam. GTX 550 Tİ ile GTA 5 Sekiro Bf1 1080 p de gayet stabil oynayabildim 60 üzeri FPS de. HD 4000 ile oynanabiliyorsa benim sisteminde bir şansı var diye düşünüyorum
Maalesef öyle. SSD'yi geçtim de 8 GB RAM ile oynamaya çalışmak işkence gibi.
[/QUOTE
Bir de SSD al yoksa yükleme süreleri 15 dakika ile yarım saate kadar sürebilir. En yüksek ayarlarda 14 GB RAM kullanımı gördüm.
Bekleme süresi benim için problem değil. 40 FPS gayet yeterli. Sadece ani FPS düşüşleri olmasın yeterli. RAM biraz daha yükseltmek adına Readyboost açabilirim USB bellek var.

HD 4000 ile GTA 5'i 800x600 çözünürlükte bile çok ama çok zor oynarsın fazla ümitlenme bence. HD 4000 ile oyun moyun oynanmaz.

FPS düşüşü mutlaka olacak 8 GB yeterli değil. Ne GTA 5 ne Witcher 3 bu oyun kadar başka ağır bir oyun görmedim.
Ben GTX 550 Ti den bahsediyorum zaten. GTA 5 high ayarlarda 1080 de 50 FPS lerde oynadım. Rust’ı 720 de low ayarlarda oynasam yeter.

Diğer kullanıcıların dediği gibi HD 4000 ile oyun oynanmaz fakat senin de düşündüğün gibi bence bir şansı var. Ram konusunda ise ben gecen yıl 8GB ile oynamıştım. Alabilme şansın var ise en kötü 4GB takviye yap en azından 8 GB kadar şimdi hata verecek mi korkusu yaşamazsın. Ve SSD bu oyun için farz. 45 dakika yükleme beklediğimi bilirim.

Bence oynarsın. 16 GB RAM kullanıyorum ilk başta RAM kullanımı 14-15 GB olurken sonra düşmeye başlıyor ve 9 GB civarlarında RAM kullanımı oluyor. SSD olsa iyi olur oyuna girmen baya zaman alabilir.

Ekran kartı belleğin kaç GB? Çünkü 8 GB ekran kartı belleği kullanıyor ve RAM kullanımı 8 GB'a düşüyor. Ama 720p'de bellek kullanımı bir miktar düşer.
Not: Oyunun grafikleri aşırı gelişti geçen sene 120 FPS alırdım şimdi 70 civarına düştü.

Arkadaşlar oyunu satın aldım ve oyuna girdik 720 p de her şey en düşükte 70 80 fpslerde seyrediyor oyun. Ama stabil değil ekranı çevirdiğimde bir anda 20 lere inip tekrar çıkıyor muhtemelen RAM lerden kaynaklı. Ve oyuna girebilmem 53 dakika sürdü.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı