Rusya üniversiteleri Hakkında Bilgi

I3eyaz

Kilopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Merhaba, bir yayında denk geldim. Rusya'da okul ve eğitimden bahsediliyordu. Yıllık lisans ücretleri 2 şehir hariç 2000-3000 dolar ve aylık yurt ücretleri 50-70$ civarındaymış ve yurtlar cidden harika görünüyor. İngilizce yeterlilik sınavı ve barajı geçince 1 yıl Rusça hazırlık var. Şehirlere baktım harika, yurtlar ve üniversiteler harika, eğitim harika, fiyat dolar kurundan dolayı bize ucuz. 9.000x5+3000x5 ile aylık cep harçlığı hariç her şey halloluyor. Eğitim, yer, hazırlık 5 yıllık 55 bin TL'ye denk geliyor ve dolar kurundan dolayı bize göre ucuz, acayip lüks. Ben daha detaylı araştıracağım ama bu işleri bilen, yapmış veya konu hakkında bilgisi olan varsa çok yardımı olur.

Son düzenleyen: Moderatör:
Rusya nın eğitimi iyidir. Ama malesef uçak meselesi yüzünden ipler koptu. Gitmeyin ters kalırsınız... İnsan ister istemez zoruna gider duygu patlaması yaşar sürekli dışlanırsınız. O halde eğitim alınmaz. Malesef...

Avrupa en uygunu olur. Para varsa da diğer kıta!

Yıllık 20.000$ sadece üniversite parası verip ortalama bir üniversitede okumaktansa burada okurum :)

@I3eyaz iyice araştırın. Ben Litvanya istiyorum özellikle ve fiyatı da 2500 euro dan başlıyor. Hemde Vilnuis Universitesi, dünyanın en iyilerinden, ilk 500'de hatta. Avrupa'yı tekrardan gözden geçirmenizde fayda olacağını düşünüyorum. Bu konu hakkında ies-intervega adlı yurtdışı eğitim danışmanlığından gerekli bilgileri alabilirsiniz. 20.000$ gibi fiyat ancak Amerika, Kanada, İngiltere vb. gibi ülkelerde fiyatlandırma biçimidir.

Bizim öğretmenimizin oğlu Rusya'da okuyordu. Eczacılık 4. Sınıf öğrencisiydi. Olaylardan sonra okuldan ayrılmak zorunda bırakıldılar, bir nevi atıldılar. Türkiye şuan için denklik vermiyormuş.

@I3eyaz iyice araştırın. Ben Litvanya istiyorum özellikle ve fiyatı da 2500 euro dan başlıyor. Hemde Vilnuis Universitesi, dünyanın en iyilerinden, ilk 500'de hatta. Avrupa'yı tekrardan gözden geçirmenizde fayda olacağını düşünüyorum. Bu konu hakkında ies-intervega adlı yurtdışı eğitim danışmanlığından gerekli bilgileri alabilirsiniz. 20.000$ gibi fiyat ancak Amerika, Kanada, İngiltere vb. gibi ülkelerde fiyatlandırma biçimidir.
Litvanya güzel ülke araştırıcam orayı ve benzer yerleri çok teşekkürler. Litvanya'da olan üniversiteler SAT puanı falan istiyor mu ? Ama artık pek yurtdışı düşünmüyorum :p Orada yapamam.

Son düzenleme:
İlk sene üniversitenin dil okuluna gidiyorsun, daha sonra sınav yapıyorlarmış bildiğim kadarıyla. Hakkınızda hayırlı olmasını umut ediyorum, en azından Türkiye'de ki bir üniversiteden erasmus yaparsanız, üniversite bitince yurtdışında yüksek lisans da yapabilirsiniz. :)

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı