Rusya - Ukrayna savaşı ne zaman biter?

Peki her iki taraftan biri geri adım atmış olabilir mi? Tahmin olarak geri adım atılmış ise hangi ülke atmıştır.
15 maddelik bir planda anlaştıkları iddia ediliyor. İçlerinde Ukrayna´nın NATO üyeliğinden vazgeçmesi, bunun karşılığında Rus birliklerinin savaş öncesi bölgelere geri çekilmesi ve ABD, İngiltere ve Türkiye gibi ülkelerin garantörlük yapması gibi seçenekler olacakmış.

Buna rağmen dediğim gibi kesin olarak ne olacağını zaman gösterecek. Kesin bir şey söylemek için çok erken.

Peki her iki taraftan biri geri adım atmış olabilir mi? Tahmin olarak geri adım atılmış ise hangi ülke atmıştır.

2 sene Ukrayna'da yaşadım savaşın 5.günü ülkeme döndüm, Ukrayna NATO sevdasından vazgeçti tarafsızlığı kabul edecek, silahsızlanmayı zorluyor Rusça dilini ve hükümetin içerisinden bazı isimleri istenildiği gibi revize etmeye hazır. Asıl mesele donbas ve Kırım, Rusya buraya kadar gelipte onlardan vazgeçecekmiş gibi durmuyor. Elinden geldiğince savaşı uzatacak ve Ukraynayı yıpratacak artık, Ukrayna'nın doğu bölgesini ve Karadeniz bağlantısını istiyor, Kharkiv kentinden Khersona kadar bir hat çekip Dnipro nehrinin doğusunu istiyor. Tabii it sürüsü gibi duracağını zannetmiyorum Oddessayı da alıp anlaşmaya oturur.

Bence 2 olaydan biri ya da ikisi de olursa biter : 1 Putin ölürse, 2 Rusyada halk savaştan bıkıp ülkenin dağılmasına yol açarsa.

Geri
Yukarı