Rusya ile Ukrayna savaşı neden çıktı?

Tayvan'a savaş açacaklarmış galiba.
Çin dışişleri bakanlığı sözcüsü Hua Çunying şu sözleri söyledi "Tayvan, elbette Ukrayna değildir. Tayvan, daima Çin'in ayrılmaz bir parçası olmuştur. Bu inkar edilmez bir tarihi ve hukuki gerçektir." yani evet adamlar Tayvan'ı yutacak. Bir de Avrupa'dakiler Ruslara gaddar falan der ama ben söyleyeyim eğer Tayvan direnmeye kalkışırsa orada nefes alan kimseyi bırakmazlar. Bu söylediğim ırkçılık olarak algılanmasın ancak Çinliler en gaddar millettir. Biraz tarihi okuma yaparak bunu görebilirsiniz. Avrupa'dan uzak oldukları için nasıl bir kafa yapıları var bilmiyor insanlar. "Çekik gözlü sevimli adamlar" imajları sadece illüzyon.

Çin dışişleri bakanlığı sözcüsü Hua Çunying şu sözleri söyledi "Tayvan, elbette Ukrayna değildir. Tayvan, daima Çin'in ayrılmaz bir parçası olmuştur. Bu inkar edilmez bir tarihi ve hukuki gerçektir." yani evet adamlar Tayvan'ı yutacak. Bir de Avrupa'dakiler Ruslara gaddar falan der ama ben söyleyeyim eğer Tayvan direnmeye kalkışırsa orada nefes alan kimseyi bırakmazlar. Bu söylediğim ırkçılık olarak algılanmasın ancak Çinliler en gaddar millettir. Biraz tarihi okuma yaparak bunu görebilirsiniz. Avrupa'dan uzak oldukları için nasıl bir kafa yapıları var bilmiyor insanlar. "Çekik gözlü sevimli adamlar" imajları sadece illüzyon.
Evet doğru, aynısı Japonlar için de geçerli.

Adolf putin yüzünden.

Tarafsız bak diyeceğim ama zaten profil fotoğrafında Ukrayna bayrağı var. Her neyse savaşın başlamasının nedeni Amerika'ya sırtını yaslayan komedyen başkan kendisini Amerika'nın koruyacağını zannedip düşman tarafa kışkırtıcı hareketlerde bulundu. Rusya savaşı açtığı vakit Ukrayna'nın arkasında kimse yoktu ve olmayacakta. Hepsi bir oyundu. Putinin suçu yok demiyorum zaten savaşı kendisi açtı fakat ateşe odun atan zelensky oldu ve zarar gören ukrayna halkı oldu

Kim neyden bahsederse bahsetsin Rusya haklı bir taraf, fakat haksız bir şekilde hakkını korumaya çalıştı. Ukrayna üzerinden sen Rusya'ya tampon tehdit oluşturursan adam da senin yuvanı dağıtır, her yeri talan eder. Türkiye-Yunanistan krizine iyi bakın, 8+5 üs kuruyorlar.

Geri
Yukarı