RX 460 için İşlemci Önerisi

Konu kirlenmiş baya bir. Düzgün bir cevapta yok zaten. A320M alırsanız BIOS'u sizin yapmanıza gerek yok aldığınız yer yapıyor zaten isterseniz. Onlar yapmasa bile MSI garantisine gönderip yaptırabiliyorsunuz ücretsiz şekilde. G5400 ağır multiplayer oyunlarda yetersiz kalabilir. İ3 7100'de alınmaz artık. G5400 daha ucuz ve yakın performans vaadediyor. Toplam bütçen nedir anakart, işlemci için?

i3 7100 TL biraz pahalı 800 küsür.
Konu kirlenmiş baya bir. Düzgün bir cevapta yok zaten. A320M alırsanız BIOS'u sizin yapmanıza gerek yok aldığınız yer yapıyor zaten isterseniz. Onlar yapmasa bile MSI garantisine gönderip yaptırabiliyorsunuz ücretsiz şekilde. G5400 ağır multiplayer oyunlarda yetersiz kalabilir. İ3 7100'de alınmaz artık. G5400 daha ucuz ve yakın performans vaadediyor. Toplam bütçen nedir anakart, işlemci için?
Çok ağır multiplayer oynamıyacağım. CS:GO ve Rainbow Six Siege'den başka oyun oynamam sanırım
Bütcem ise 1000TL filan.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sayende konu temizlenmiş oldu saol. :) Ha bu arada alacağı anakartı ve bütçesini sormuşsun, yazmış en başa zahmet edip okuyuver sormadan önce.

Xeon 3440 veya 3470 tavsiye ederim overclock yaparak 3.8 ghz seviyelerine ulaşabilirsin ekran kartınla bu iki işlemciden biri çok uyumlu olur. Fiyatları'da uygun.
İ5 3470 te var elimde onu da 330 TL den sahibinden.com dan GET ile satiyorum. :) CS GO 200 FPS R6S 100 FPS civari alabiliyor. Ama ben RX 570 ile test ettim tabi. :)
i3 7100 TL biraz pahalı 800 küsür.

Çok ağır multiplayer oynamıyacağım CS:GO ve Rainbow Six Siege den başka oyun oynamam sanırım
Bütcem ise 1000TL filan
İ3 7100 cok temiz 550 den birakirim hocam. :)

2. olarak da 4560 1151 soket değil mi anakart neden desteklemiyor?
Desteklemese bile ben ona uygun anakart bulurum arkadaşlar lütfen sadece işlemcileri karşılaştırın.
İ5 3470 te var elimde onu da 330 TL den sahibinden.com dan GET ile satiyorum. :) CS GO 200 FPS R6S 100 FPS civari alabiliyor. Ama ben RX 570 ile test ettim tabi. :)

İ3 7100 cok temiz 550 den birakirim hocam. :)
Teşekkürler ama burası ürün satma konusu değil + 2.el işlemci almam.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sayende konu temizlenmiş oldu saol. :) Ha bu arada alacağı anakartı ve bütçesini sormuşsun, yazmış en başa zahmet edip okuyuver sormadan önce.
Alacağın anakartta kullanabileceğin ve bütçene uyan en iyi i3 işlemci almanı tavsiye ederim.
Verdiğin bilgiye bakar mısın? Anakartta kullanabileceğin en iyi İ3 işlemci. H55 bir anakart alsa bu arkadaş sistemine İ3 540 mı takacak? H310M'de almasını önermek saçma ve buna İ3 7100 teklif edenler var. İ3 8100 almak yerine daha mantıklı hareketlere girişme şansı var.

2. olarak da 4560 1151 soket değilmi anakart neden desteklemiyor
desteklemese bile ben ona uygun anakart bulurum arkadaşlar lütfen sadece işlemcileri karşılaştırın

Teşekkürler ama burası ürün satma konusu değil + 2.el işlemci almam
1151 v1 ve 1151 V2 soket diye ayrılıyor. Eğer 8. nesil bir işlemci kullanmak istiyorsan 300 serisi bir anakart alman gerek. Yok G4560, İ3 7100, İ3 6100 gibi bir işlemci kullanacağım diyorsan 100 veya 200 serisi bir anakart almalısın. Aynı şekilde örnek veriyorum H110M alırsan G4560 ile BIOS update yapmadan kullanamazsın. Ayrıca ileride yükseltme yapmayacağını belirtmişsin. 2 çekirdek bir işlemci alman hata olur.

başka işlemci önermeyin artık :D 2 işlemci arasında hangisini önerirsiniz CS :GO low ayarlar 100 FPS üstü için ve Rainbow Six Siege Medium ayarlar 70 üstü ,civarı FPS için

Not: Ryzen 3 2200G + A320 + Rx460 toplamaktan vazgeçtim çünkü ekrana görüntü gelmesi için BIOS update şartmış
1151 v1 ve 1151 V2 soket diye ayrılıyor. Eğer 8. nesil bir işlemci kullanmak istiyorsan 300 serisi bir anakart alman gerek. Yok G4560, İ3 7100, İ3 6100 gibi bir işlemci kullanacağım diyorsan 100 veya 200 serisi bir anakart almalısın. Aynı şekilde örnek veriyorum H110M alırsan G4560 ile BIOS update yapmadan kullanamazsın. Ayrıca ileride yükseltme yapmayacağını belirtmişsin. 2 çekirdek bir işlemci alman hata olur.
son sorum? 2 çekirdek işlemci ile Rainbow Six Siege Medium ayarlarda Ve CS:GO oynayabilrimiyim akıcı bir şekilde

@Anlck H310M'e G4560 takamazsın. G5400 takarsın ama yetersiz gelecek. İleride yükseltme yapmayacağım demişsin. Bu dediğin oyunlar için yeterli olur evet ama sonsuza dek bu 2 oyunu oynayacak değilsin. PUBG gibi oyunlarda yetersiz kalmış olacak.
A320M alırsanız BIOS'u sizin yapmanıza gerek yok aldığınız yer yapıyor zaten isterseniz. Onlar yapmasa bile MSI garantisine gönderip yaptırabiliyorsunuz ücretsiz şekilde.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı