RX 460 ve LGA775 anakart ile sistem yükseltme

İşlemci Aliexpress'ten E5450 veya E5440 alın. Burada fazla fiyata satılıyor. Çalışması için sadece modlu BIOS yükleyeceksiniz. Ben gereksiz para harcamamanız için diyorum fakat istemiyorsanız Q9650 alabilirsin E5450'ye eşittir. Ben kendim X5450 kullanıyorum ve hiçbir sorunu yok.

Xeon BIOS: xeon 771 microcode 微碼

Bu arada dönüştürücüyü galiba aktif almanız gerekiyor çünkü yeni nesil kartlarda analog sinyal gelmiyor diye biliyorum.

Xeon E5450 sorunsuz kullanabileceğimi bilsem direk alacağım fakat Aliexpress sitesine de içim ısınmadı. Riske atmak istemiyorum. İşlemci olarak bunu PSU olarak da bunu alacağım.
Görüntüyü aktif dönüştürücü ile aldım fakat kalitesi normal bağlantı ile yapılandan düşük gibi geldi. Bunu hep böylemi kullanacağım? O kadar kişi böyle mi kullanıyor bir çözümü var mıdır hocam?

Ben Aliexpress'ten 2 adet Xeon işlemci sipariş verim ikiside sorunsuz şuan. Forumda da sipariş verip kullananlar var. Fakat siz bilirsiniz.

Dönüştürücü olarak bir arkadaşım GT1030'a HDMI To VGA dönüştürücü kullanıyordu onda da renkler bozuluyordu. Ya daha kaliteli dönüştürücü alacaksınız ya da yeni monitör.

Yeni monitör alacağım. Bu böyle olmuyor rezalet görüntü :dikkatli: Monitör konusu açsam mı bilemedim.
500 TL ye AOC 22" 75Hz 1ms buldum bir tane düşünüyorum artık kart eksilere inecek.
Güncelleme: Arkadaşlar çok düşündüm ve bu eski kasaya yatırım yapmanın doğru olmayacağı kararına vardım. Arkadaşların önerdiği PSU yu alacağım sadece onun dışında kasa, hdd zaten var. Yeni bir anakart - işlemci - ram üçlü kombinasyonu için konu açacağım bilginiz olsun. Bu arada bahsettiğim AOC marka FreeSync ekranı 21.5" aldım (y)

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı