RX 470. i3 7100 PUBG takılma sorunu

İşletim sistemi
Windows 10

trkerdm61

Hectopat
FPS 60 altını görmüyor ama anlık takılmalar ve laglanmalar oynanmaz kılıyor. Oyunu bir de oyun hafif çamur gibi gözüküyor.

RX 470.
i3 7100.
600W PSU.
16 GB RAM.

CPU kullanımının %100 olduğu anlar fps drop olmaksızın donma olarak görünür, darboğaz dediğimiz olay gibi. İşlemcin o oyunu 60FPS'de işleyecek kadar iyi değil maalesef. MSI Afterburner programı kullanarak CPU kullanımını gözlemleyebilirsin, eğer kullanım %100 olmuyorsa sorun başka demektir. Ordaki değerleri gözlemle ve bizimle paylaş ona göre yorum yapalım 👍

Kardeşim artık her oyuna güncelleme geliyor, şimdi sen AMD Threadripper 3900X alsan 6-7 yıl sonraki oyunlarda çok mu rahat oynarım zannediyorsun?

Az öncede dediğim gibi bir arkadaşım i3 6100 1050 Ti ile rahat oynuyorken benim sistemim yetersizmi kalıyor.
CPU kullanımının %100 olduğu anlar FPS drop olmaksızın donma olarak görünür, darboğaz dediğimiz olay gibi. İşlemcin o oyunu 60FPS'de işleyecek kadar iyi değil maalesef. MSI Afterburner programı kullanarak CPU kullanımını gözlemleyebilirsin, eğer kullanım %100 olmuyorsa sorun başka demektir. Ordaki değerleri gözlemle ve bizimle paylaş ona göre yorum yapalım 👍

Mesajıma gelen tek mantıklı yorum teşekkür ediyorum.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı