RX 470 ve A10 6800K Darboğaz Yapar mı?

Tam tarihlerini bilmiyorum ama 2017de kesin cikacak onu biliyorum. Beklemek istemiyorsaniz i3 7100 ve 470 alabilirsiniz. Ben pisman olmadim aldigima.

Tam tarihlerini bilmiyorum ama 2017de kesin cikacak onu biliyorum. Beklemek istemiyorsaniz i3 7100 ve 470 alabilirsiniz. Ben pisman olmadim aldigima.
Hocam RX460 aldım Asus OC modeli LoL'de 80 FPS veriyor işlemcimin içindeki kart 120 veriyor. Kart'ı Vatan'a geri götürdüm ve iade istedim şuan cevap beklıyorum onlar'dan bu işlemciye GTX 1050 yada GTX 1050 Tİ taksam darboğaz yaparmı? yada RX470 yani alsam hissettirirmi çok bu üç ekran kartın'dan birini alıcam bendeki iade edildikten sonra RX460 çöp yani anlıycan sence ne yapmalıyım?

Hocam RX460 aldım Asus OC modeli LoL'de 80 FPS veriyor işlemcimin içindeki kart 120 veriyor. Kart'ı Vatan'a geri götürdüm ve iade istedim şuan cevap beklıyorum onlar'dan bu işlemciye GTX 1050 yada GTX 1050 Tİ taksam darboğaz yaparmı? yada RX470 yani alsam hissettirirmi çok bu üç ekran kartın'dan birini alıcam bendeki iade edildikten sonra RX460 çöp yani anlıycan sence ne yapmalıyım?
Önce bir konu açmalıydın düşük FPS ile ilgili. Son çare yeni kart. İşlemcin ne?

A10 6800K İşlemcim.
Düşük FPS almanın sebebi kartın kötü olması değildi, kartın işlemcine göre fazla güçlü olmasıydı. Ayarları yükseltseydin daha çok FPS alabilirdin. 1050Ti'da darboğaz yapacaktır. Beklemek istemiyorsan 460'ı geri alabilirsin ya da değişimi bekler 1050 alırsın için rahat etsin diye. İleride işlemcini yükseltme imkanın varsa 1050Ti ya da 470'de alabilirsin ama dar boğaz hissedilecektir oldukça.

Düşük FPS almanın sebebi kartın kötü olması değildi, kartın işlemcine göre fazla güçlü olmasıydı. Ayarları yükseltseydin daha çok FPS alabilirdin. 1050Ti'da darboğaz yapacaktır. Beklemek istemiyorsan 460'ı geri alabilirsin ya da değişimi bekler 1050 alırsın için rahat etsin diye. İleride işlemcini yükseltme imkanın varsa 1050Ti ya da 470'de alabilirsin ama dar boğaz hissedilecektir oldukça.
A10 6800K RX460'ı Besleyebilecek bir işlemci ama 470 ve Ti'yi besleyemez evet orası doğru kart'a gelınce kart çok düşük diorumya hangi oyun olursa olsun işlemcim 10 20 30 FPS daha fazla verıyor. Ozaman ekran kartı nıye aldımkı işlemcim daha çok yorulsun 2 işlem yapsın ama daha akıcı oyniyim dimi? Kart değişilecek yada para iadesi yapılacak ve Sapphire modelini alıcam.

Başka bir sorun olmalı. RX460 i tam besliyor ise işlemcin o değerlerin olacağını zannetmiyorum.
Valla kardeşim size yalan borcum yok. İşlemcim ekran kartın'dan daha fazla FPS veriyor zaten 128 Bit ekran kartı 2 GB 128 Bit benim işlemcinin içindeki kart bile 2 GB 128 bit ozaman bunun ekran kartı olmasının ne avantajı var? daha fazla FPS vermiyecekse. Sapphire modelini alıcam. Değişim olursa yada para iadesi başka alternatifleri yok. Gittim Vatan'a sert yaptım elemanlara parayı alırken on numara kart çöp çıkınca servis bilmem ne bilmem ne bu kart on numara şöyle iyi böyle iyi tamam eyvallah ama sonuç hüsran. Gözlerini korkutacaksın kardeşim yoksa işini adam akıllı görmezler. bi sarışın vardı manalı manalı konuşunca az daha dayak yicekti benden bunlar hoş şeyler deil ama yapacak bişe yok.

A10 6800K RX460'ı Besleyebilecek bir işlemci ama 470 ve Ti'yi besleyemez evet orası doğru kart'a gelınce kart çok düşük diorumya hangi oyun olursa olsun işlemcim 10 20 30 FPS daha fazla verıyor. Ozaman ekran kartı nıye aldımkı işlemcim daha çok yorulsun 2 işlem yapsın ama daha akıcı oyniyim dimi? Kart değişilecek yada para iadesi yapılacak ve Sapphire modelini alıcam.
Yani 6800k'nın içindeki HD8670D, Rx460'dan daha mı iyi? Bu mu kararınız? 6800 belli ki darboğaz yapıyor 460'a. 1050 alsanız da aynısı olacak, birebir kartlar neredeyse ikisi.

işlemcinin içindeki kart bile 2 GB 128 bit
Senin işlemcinin içinde kart yoktu. Integrated Graphics deniyor, ortada kart yok sadece temelleri var. RAM dediğin de sistem RAM'ini kullanıyor. Yani Rx460'ın içindeki RAM ile eş değer değil. Bir MSI Afterburner ile baksaydın böyle olmazdı.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı