RX 470 ve Xeon X3440 768P de darboğaz yapar mı?

Oyun testi yapıp sonuçları paylaşır mısınız? Çocuk kafayı yedi 4 aydır araştırıyor :)
Şu an için söz veremiyorum fakat ilerleyen günlerde belki. Anakart önemli bu arada benim anakart ile 4.0 Ghz'lerde sorunsuz bir şekilde çalışıyor fakat yeni RAM aldıktan sonra voltaj sıkıntılarım oldu o yüzden şimdilik 3.8 Ghz'de sıkıntısız kullanıyorum. Anakartım Asus Sabertooth 55İ.

1080p yüksek ayarlarda 3.7-3.8 GHz OC ile genel olarak ucu ucuna ancak kurtarır, söz konusu 768p ise darboğaz kaçınılmaz bu noktada maalesef. İşlemci X3440, fazla bir beklentiye girmemek lazım, aslında oynanacak oyunlar çok fazla işlemci ihtiyacı gereksinimi istemeyen oyunlar olacaksa bir nebze yine kullanılabilir, çoğu durumda 60 FPS ve üstü değerler elde edebilirsiniz gibime geliyor.

@actanonverba yanlış hatırlamıyorsam X3440 ile RX570 1080P'de kullanıyordu eskiden.
1080P bile ucu ucuna yetişecektir diyorum, 768P darboğaz yapar ama oyunu da oynatır.

Kitlemez yani sistemi.
4.0 GHz X3440 ve RX570 ile birçok oyunu 1080p'de rahat oynayabiliyordum ancak bazı multiplayer oyunlarda, mesela BF1'de, RAM'leri 16'ladığım halde işlemci kullanımım %100'e çıkıyordu ve tahmin edilebileceği üzere oyunda bazen gereksiz takılmalar ve FPS düşüşleri meydana geliyordu. Fiyatı çok uçmadan bu yazın başında R5 1600 sisteme yükselttim ve RX570'im ile aylarca sorunsuzca oyunlarımı oynayabildim.

Sizin ekran kartınız ile de benzer durumlar yaşanabilir, özellikle 1080p altında nasıl olur kestiremiyorum ama saçma FPS dropları veya anlık takılmalar yaşanabilir. En kötü 1200AF dizmek gerek diye düşünüyorum.

Geri
Yukarı