RX 470 vs RX 570

Asıl sen nasıl bir fan boysun ki insanların mağdur olacağını bile bile insanlara yanlış tercihlere yönlendiriyorsun. RX serisi için konuşuyorum. Nvidia ile kafa kafaya giden kartları 10 derece fazla ısınıyor ve iki katına yakın elektrik geçiyor çipin üstünden. Neyin kafası bu kardeşim ? Gareziniz mi var sizin millete ? Niye daha az güç tüketip daha az ısınan kart varken gidip saçma sapan ürünler aldırmaya çalışıyorsunuz ?
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
buyrun. RX570'in Nvidia tarafındaki muadili GTX1060 6GB. 20 FPS fazla değer verirken 10-15 derece daha az ısınıyor. Yeter insanları mağdur etmeyin artık.
Hocam açıkçası NVIDIA'nın AMD'den daha iyi bir ürün performansı sunduğu açık. Fakat AMD'yi bu kadar kötülemenize pek anlam veremedim. GTX 1060 elbette daha iyi bir kart ama f/p arayan bir kullanıcının gidip 15-20 fps ve 5-6 derece için 400-500 lira fazla vermesinin anlamı olmadığı kanaatindeyim. RX570 gayet önümüzdeki 2 3 yıl için yeterli bir kart ve fiyatı çok uygun. Burası bir teknoloji bilgisayar forumu bu kadar ofansif olmanıza gerek yok. İyi forumlar.

İkiside değil kardeşim. Paranı seviyorsan, mutlu olmak istiyorsan üstüne biraz para ekle düzgün bir kart al.

Gitsin 100-200 daha biriktirsin ikinci el GTX1060 alsın. Nvidia'da kartlar bitti demi GT1030 alacak :D Hiçbir şey yapamıyorsa gider GTX1650 alır. O bile daha mutlu eder.

Asıl sen nasıl bir fan boysun ki insanların mağdur olacağını bile bile insanlara yanlış tercihlere yönlendiriyorsun. RX serisi için konuşuyorum. Nvidia ile kafa kafaya giden kartları 10 derece fazla ısınıyor ve iki katına yakın elektrik geçiyor çipin üstünden. Neyin kafası bu kardeşim ? Gareziniz mi var sizin millete ? Niye daha az güç tüketip daha az ısınan kart varken gidip saçma sapan ürünler aldırmaya çalışıyorsunuz ?
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
buyrun. RX570'in Nvidia tarafındaki muadili GTX1060 6GB. 20 FPS fazla değer verirken 10-15 derece daha az ısınıyor. Yeter insanları mağdur etmeyin artık.

Adam parasını sevdiği için RX serisi kartlara bakmış. Neden daha az para verip aynı performansı almak istemesin. Dediğiniz şey çok saçma 2. el bir Gtx1060 fiyatına 0 Rx580 bile bulunabiliyorken sizin artık eskimye yüz tutmuş kartları önermeniz gerçek fanboyun siz olduğu gerçeğini ortaya koyuyor. Ben fanboy değilim benim için ne iyi olacaksa onu seçerim. Ucuza daha fazla performans! İşte tam benlik!!!

1 ay serin ortamda mining yapılmış ve Amazon garantisi olan RX 570 8 GB mı? Sadece oyun oynanmış ve garantisi olan 4 GB RX 470 mi?
Bu arada asla 1 ay mining yapılmamıştır onlar :) hep 3 ya da 1 diyorlar nedense.
Bence konuyu büyütmeyip bu kadar kişi arkadaşa yardım etmeye çalışsak daha mantıklı olmaz mı ?

Sonra 2070 gibi bir kartı neden 4000Tl yapıyorlar."Sonuçta insanlar alıyor." mantığı var.

1060 6GB hariç dediğiniz tüm kartlardan daha yüksek performans veriyor Rx570 :)
Bir de sıcaklık farkı sadece MSI versiyonunda olabilir onunda sebebi adamlar soğutmak istememiş kartı.
Ben güzel hava akışına sahip bir kasayla hiçbir ekran kartının ısınacağını sanmıyorum.
İyi kafaymış sevgili kardeşim. İyi bir kasayla kart ısınmaz demek tüm soğutma camiasını sana güldürür. Her yerde dillendirme bu söylediğini. Teknolojiden anlar mısın bilmiyorum fakat şöyle söyleyeyim. RX570 RTX2070ten fazla güç tüketiyor. :D Üstelik bu kart 10 yıl öncesinin teknolojisi falan da değil. Üstünden bu kadar fazla lüzumsuz enerji geçerse bir kartın sen istersen kasanın içinde everest rüzgarları estir ısınır. Burada en ateşli AMD kullanıcıları dahi voltaj düşürüp kullanıyorlar bu kartları :D Düşürünce zaten performansı beğenmediğin GTX1050ti' a yaklaşıyor. Ha sıcaklık olarak yine çok bir düşüş sağlanmıyor. Orası ayrı.

İyi kafaymış sevgili kardeşim. İyi bir kasayla kart ısınmaz demek tüm soğutma camiasını sana güldürür. Her yerde dillendirme bu söylediğini. Teknolojiden anlar mısın bilmiyorum fakat şöyle söyleyeyim. RX570 RTX2070ten fazla güç tüketiyor. :D Üstelik bu kart 10 yıl öncesinin teknolojisi falan da değil. Üstünden bu kadar fazla lüzumsuz enerji geçerse bir kartın sen istersen kasanın içinde everest rüzgarları estir ısınır. Burada en ateşli AMD kullanıcıları dahi voltaj düşürüp kullanıyorlar bu kartları :D Düşürünce zaten performansı beğenmediğin GTX1050ti' a yaklaşıyor. Ha sıcaklık olarak yine çok bir düşüş sağlanmıyor. Orası ayrı.
Tamam sen al Nvidia.

@Glorfindel RX570 kartının muadili GTX 1060 mı? Güldürmeyin bizi.
RX 580 kartının muadili GTX 1060 kartıdır.
Screenshot_2019-06-12-11-59-46-794_com.android.browser.jpeg
Screenshot_2019-06-12-12-00-45-222_com.android.browser.jpeg

Tamam sen al Nvidia.
Ben paramla mağdur olmak istemediğim için son çıkan kartlarda tabiki Nvidia alacağım. Eskiden AMD kullanmış birisiyim ve aralarında zerre fark yok benim için. İyiye iyi kötüye kötü diyeceksin kardeşim. Benim elimde RX570 olsaydı dahi ben bunları burada yine söylerdim. Manli Gallardo Gtx 1060-6gb Ekran Kartı - n11.com Düşüyor mu böyle ? :D Buyur. 200 lira daha biriktirir ata biner eşeğe bineceğine :)

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı