RX 470 vs RX 570

İyi kafaymış sevgili kardeşim. İyi bir kasayla kart ısınmaz demek tüm soğutma camiasını sana güldürür. Her yerde dillendirme bu söylediğini. Teknolojiden anlar mısın bilmiyorum fakat şöyle söyleyeyim. RX570 RTX2070ten fazla güç tüketiyor. :D Üstelik bu kart 10 yıl öncesinin teknolojisi falan da değil. Üstünden bu kadar fazla lüzumsuz enerji geçerse bir kartın sen istersen kasanın içinde everest rüzgarları estir ısınır. Burada en ateşli AMD kullanıcıları dahi voltaj düşürüp kullanıyorlar bu kartları :D Düşürünce zaten performansı beğenmediğin GTX1050ti' a yaklaşıyor. Ha sıcaklık olarak yine çok bir düşüş sağlanmıyor. Orası ayrı.
Dediğinizin hiç bir mantığı yok. Ben oyun oynarken canlı canlı test ettim. Ekran kartı sıcaklıği hiç de rahatsız edecek ve fan sesini duyuracak kadar yükselmedi. Oyunları yüksek ayarda oynuyorum. Ekran kartıma da OC yaptım. Rtx2070 ile Rx570 karşılaştırmak da ayrı bir kafa. Bakın teknolojiden anlıyor musunuz bilmem ama kasanın hava sirkülasyonu çok önemlidir.

konu acamıyorum beyler bura yapıstırım bende
merhabalar yeni kayıt oldum pc den hic anlamıyorum aklımda olanları yazayım size

sanırım işlemci amd fx 3.6 4100 lü birşeydi
4 gb ram var
2 gb sanırım nvidia gt 630 ekran kartıydı
önceleri hızlıydı gta 5 i rahat oynardım cok format attım win 7 eski pc şimdi gta girsem kasıyor acılırken kanser ediyor
ben diyorum 4 gb ram alsam bide ssd diyorlar acaba fayda edermi biraz tsk ederim simdiden

Ben paramla mağdur olmak istemediğim için son çıkan kartlarda tabiki Nvidia alacağım. Eskiden AMD kullanmış birisiyim ve aralarında zerre fark yok benim için. İyiye iyi kötüye kötü diyeceksin kardeşim. Benim elimde RX570 olsaydı dahi ben bunları burada yine söylerdim.
Eskiden AMD kullanmış biri olduğunuzu söylüyorsunuz. Buradaki asıl kelime "eskiden". Evet eskiden AMD gerçekten ısınıyordu. Bunu forumdaki herkes kabul eder. Ama eski kartlarla yeni kartları karşılaştırmanız da gerçekten teknoloji tutkunu insanların yapacağı şey (!)

Ben paramla mağdur olmak istemediğim için son çıkan kartlarda tabiki Nvidia alacağım. Eskiden AMD kullanmış birisiyim ve aralarında zerre fark yok benim için. İyiye iyi kötüye kötü diyeceksin kardeşim. Benim elimde RX570 olsaydı dahi ben bunları burada yine söylerdim.
Aslında fanboy değilim. Hangisi daha iyi performans verirse onu almak daha mantıklı. Ama şu anda fiyat/ performans konusunda en iyisi AMD bence. Keşke NVİDİA'nın yazılımı AMD ekran kartlarında olsa. 😄

konu acamıyorum beyler bura yapıstırım bende
merhabalar yeni kayıt oldum pc den hic anlamıyorum aklımda olanları yazayım size

sanırım işlemci amd fx 3.6 4100 lü birşeydi
4 gb ram var
2 gb sanırım nvidia gt 630 ekran kartıydı
önceleri hızlıydı gta 5 i rahat oynardım cok format attım win 7 eski pc şimdi gta girsem kasıyor acılırken kanser ediyor
ben diyorum 4 gb ram alsam bide ssd diyorlar acaba fayda edermi biraz tsk ederim simdiden
Başka konu altında açarsanız daha iyi olur.
4GB ram + SSD aldıktan sonra temiz bir kurulum yapmadan önce termal macun + kasa temizliği yaparsanız performans yükselişine şahit olursunuz, Win10'a geçmenizi öneririm.

RX570 RTX2070ten fazla güç tüketiyor.
Buradan ne kadar anladığınız belli.
RX 570->157W
RTX 2070->215W

aHR0cDovL21lZGlhLmJlc3RvZm1pY3JvLmNvbS9IL0MvNjY5MzYwL29yaWdpbmFsLzAwLVdhdHRhZ2UtT3ZlcnZpZXcucG5n.png
aHR0cDovL21lZGlhLmJlc3RvZm1pY3JvLmNvbS81L1YvODEyODAzL29yaWdpbmFsL01ldHJvLUF2ZXJhZ2UtQ2hhcnQucG5n.png

Konuyu çok sapıtmadan söyleyelim konu sahibine buraz daha biriktirip (çok fazla değil) mining yapılmamış RX570 almanızı öneririm. Çok fazla para biriktirmenize gerek yoktur siye düşünüyorum.

Şaka mısın kardeşim sen ? Birisi 2k'da test edilmiş diğeri 1080p'de :D İkisinide eşit şartlarda test edersen karşılaştırma olur. Karşılaştırma kavramını da biz mi öğretelim bu yaşta size ?
Sizden tek ricam sakinliğini koruyup bu konuyu daha fazla kirletmemek olur, konu sahibi gelince tekrar yardımcı olmaya çalışabilirsiniz. Lütfen.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı