RX 470 Yükte 76 Derecede Çalışması

Bence yüklemeniz de fayda var. Neden diyecek olursanız Overdriver içerisinden fan hızını, sıcaklığı takip etme şansınız var. Buna göre fan hızını ayarlama seçeneğiniz mevcut. Elle tam kurulum yapınız.
FPS limitini kaldırınız ve max. ayarlarda sıcaklığı takip ediniz. 55-60 derece arası ise bir problem yok.

Programı manuel olarak kurup FPS limitini sınırsıza yani limitsize çekip sonra test mi yapmamı öneriyorsunuz? Peki programı nereden kurabilirim. DXDİAG ve ekran kartının özelliklerine baktığımda driverlar tam olarak yüklenmiş gözüküyor.

Çok kolay. Fan hızını otomatikten çıkarıp elle %30-40 gibi değere aldığınızda fan RPM görünüyor. Geriye sadece uygula kısmına tıklamak kalıyor.

Driveri yüklerken arada ekran sönüp geldi. Acaba ekran kartı driverini ve diğer driverleri yükselt dediğim için mi? Bu arada MSİ After Burnerde de otomatikden çıkarıp o değerlere alabiliyoruz yanlış bilmiyorsam. Fakat hep o değerlerde dönüyor diye biliyorum.

MSİ After Burner sizin donanımınızla uyumlu olmadığından işlev görmeyebilir. Ekran kartı driverı yüklerken, güncellerken ekran sönmesi çok doğal. Güncelleyin, yeniden başlatın ve fan hızını kendi ayarlarınızdan yükseltin.

MSİ After Burner sizin donanımınızla uyumlu olmadığından işlev görmeyebilir. Ekran kartı driverı yüklerken, güncellerken ekran sönmesi çok doğal. Güncelleyin, yeniden başlatın ve fan hızını kendi ayarlarınızdan yükseltin.
''Radeon Settings sisteminize bağlı bir veya birden fazla yüksek DPI paneli tespit etti. Virtual Super Resolution'ı etkinleştirmek çözünürlüğünüzü arttırır ve DPI ayarlarınızı özelleştirmenize olanak sağlar'' diye bir bildirim yaptı. VSR etkinleştirdim fakat bir fark göremedim.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı