Rx 470'li FreeSync Bilgisayar

Hangi marka RX 470?

• ASUS RX 470 4GB GDDR5 256Bit

Oy: 0 0,0%
  • MSI RX 470 4GB GDDR5 256Bit

Oy: 3 42,9%
  • Sapphire RX 470 GDDR5 4GB 256Bit

Oy: 4 57,1%

• Oy verenlerin toplamı
    7

cagatay

Hectopat
Arkadaşlar merhaba. Bir hafta içinde aşağıdaki topladığım sistemi satın alacağım.
  • MSI B150 GAMING M3 Intel B150 Soket 1151 DDR4 2133MHz USB3.1 Anakart
  • Intel Core i5 6500 Soket 1151 3.2GHz 6MB Önbellek 14nm İşlemci
  • Kingston 2x8GB Hyperx Fury Black DDR4 2133MHz CL14 PC Ram
  • Corsair 120GB Force LE SATA 3.0 SSD
  • Seagate 3.5" 1TB Barracuda Sata 3.0 64MB Cache 7200Rpm Harddisk
  • Corsair Carbide Serisi Champ/Spec-02 80Plus 650W MidT Atx Kasa
  • Viewsonic 23.6" VX2457-mhd AMD FreeSync™ 75 Hz 1Ms Gaming Monitör
İlk sorum hangi RX 470'i almam gerektiği. Sizce hangi markadan almalıyım? Msi almak istiyorum ama stok durumu kritik. Belirli sebeplerden ötürü de bütün parçaları bir yerden almam gerek. Markalar arasında çok bir fark olmaz değil mi? Sadece Sapphire'dan biraz şüpheliyim. Performansı daha iyi olsa da 77 derece sıcaklığı ve Msi/Asus güvenirliğini veremiyor.

İkinci sorum ise FreeSync bir monitör mü almalıyım, yani vx2457'yi, yoksa Asus VP247H monitörünü mü almalıyım? FreeSync konusunda karar veremiyorum yardımcı olursanız sevinirim.

Ayrıca tavsiye edebileceğiniz bir şey varsa, sistem için, lütfen söyleyin. : )

FreeSync almalısınız böylelikle gelecekte ve şuan ki zamanda oluşacak monitörde olan görüntü yırtılmasının önüne geçebilirsiniz.

İşlemcim i5 6600 ve diğer bileşenler aynı sayılır. Monitör de Asus MG278Q Freesync 1440p 144hz. Sapphire RX 470 Nitro 8GB modeli aldım. Msi ve Asus arka plaka yok. Sorun değil ise ben Msi alırdım. Sapphire kontrol paneli sorunu vardı aldığım gün. Ertesi gün güncel sürüm geldi ve sorun ortadan kalktı.

1000 TL Ekran kartı önerisi

Bu konu da son sayfa da bir kaç oyun için FPS değerleri paylaştım. İstersen bak. Özellik olarak bu model diğerlerinden daha önde zaten. Monitör Freesync olmasını tavsiye ederim.

O zaman FreeSync'de karar kıldım. Yalnız 1440p monitör alabilmem imkansız :D 600 tl civarı monitörlere baktım. Sanırım 24" 75 Hz Viewsonic iyi bir tercih olacaktır.

@B0RA Sapphire doğru bir tercih olur diyorsun yani. Emin olamıyorum ama forumda da bayağı öven insan var. 4 GB ve 8GB modelleri arasında tek fark RAM mi bu arada?

Sistemi 7 Eylül'de alacağım. Eylül ayı sistem tavsiyelerinde Sapphire görürsem alırım galiba :D

İşlemcim i5 6600 ve diğer bileşenler aynı sayılır. Monitör de Asus MG278Q Freesync 1440p 144hz. Sapphire RX 470 Nitro 8GB modeli aldım. Msi ve Asus arka plaka yok. Sorun değil ise ben Msi alırdım. Sapphire kontrol paneli sorunu vardı aldığım gün. Ertesi gün güncel sürüm geldi ve sorun ortadan kalktı.

1000 TL Ekran kartı önerisi

Bu konu da son sayfa da bir kaç oyun için FPS değerleri paylaştım. İstersen bak. Özellik olarak bu model diğerlerinden daha önde zaten. Monitör Freesync olmasını tavsiye ederim.
Sıcaklık değerini en fazla kaç gördünüz ben de almayı düşünüyorum.

O zaman FreeSync'de karar kıldım. Yalnız 1440p monitör alabilmem imkansız :D 600 tl civarı monitörlere baktım. Sanırım 24" 75 Hz Viewsonic iyi bir tercih olacaktır.

@B0RA Sapphire doğru bir tercih olur diyorsun yani. Emin olamıyorum ama forumda da bayağı öven insan var. 4 GB ve 8GB modelleri arasında tek fark RAM mi bu arada?

Sistemi 7 Eylül'de alacağım. Eylül ayı sistem tavsiyelerinde Sapphire görürsem alırım galiba :D

Msi, Asus, Sapphire herhangi birisinde bu model haricinde RX 480'e yakın olan yok. Stream Processors ve Engine Clock farkları var sadece. Sapphire tavsiye edilmiyor genelde. Kullanıcı seçimi olarak tercih ediliyor Türkiye için. Ben monitör uzun vadeli olsun diye aldım zaten sistemi önümüzde ki yıl Mart gibi tamamen değiştirmeyi düşünüyorum. Alacağın monitör için Msi 4GB modeli de sorun yaratmaz diye düşünüyorum. Ama arka plaka uzun vade de belki bir sorun yaratabilir.

Sıcaklık değerini en fazla kaç gördünüz ben de almayı düşünüyorum.

Kontrol paneli yok iken fan ile sorun yaşadım sıcaklık fazla bakmadım. İzlenim olarak 7 saat durmadan Doom ile %50 sabit fan ile 68-73 derece de seyretti. Otomatik fan kontrolü ile fan seviyesi %53-60 civarında seyretti sıcaklık 60-65 derece de kaldı. Ama çok iğrenç ses veriyor %50-55 arasında fanlar. 1440p de 80FPS Doom oynatıyor. Fan ayarı yaptıktan sonra sıcaklık sorunu olmuyor. %100 fan çok ses yapıyor ama 15-20 derece 4 dakika içinde indiriyor.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı