RX 480 Çıktı

Bu sabah saat 05.00'da ki AMD Computex etkinliğinde tanıtıldı. Sadece 480 modeli tanıtılan serinin 4 GB ve 8 GB seçenekleri bulunuyor. Kart ise 150 Watt güç çekiyor ve referans tasarıma göre sadece 6-PIN giriş istiyor.
4 GB 199$
8 GB 249$ olacak.
9310_ellesmere_cam4_02_0010_4k-100663926-orig-900x447.jpg

amd-rx-480-polaris-3-900x532.jpg

amd-rx-480-polaris-4-900x506.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Henüz temin etmedim, 9 veya 10 haziranda gelecek. Amazon'dan alıyorum ( 850 liraya denk geliyor ve yaptığım telefon görüşmesi sonucu 3 yıl garantinin Türkiye'de de geçtiğini öğrendim. )

Ürün size ulaşınca bir inceleme konu başlığı bekliyorum. Üründen bahsedersiniz, herhangi bir sorun oldu mu, Amazon'dan ne kadar memnun kaldınız gibi gibi gibi.

Şimdi bütün Nvidia sahipleri yada fanboyları cıldırmıştır. Hemen kötülemek için bir şey bulmuşlar. Yok şekli kötü, bir alt modelle karşılaştırmaya çalıştırmalar falan(Sanki karşılaştırma yapınca kartın özellikleri daha kötü olacak). Amd Ucuz, kaliteli ve iyi kartlar imal edebiliyor. Kabul edin artık...

RX 480 bütün kartları piyasadan batırdı. Orta-düşükten orta-üst seviyeye kadar RX 480 götürecek. Bunun 480 x modeli falan da var tabi onlar çıktığı zaman hangi kart ne seviyede anlaşılır. 1 ay falan bekleyeceğim özel tasarımlar gelsin sapphire veya msi alacağım. Asus'a bu sefer güveniyorum. Isı borularını içeriye doğru götürmüşler fan çapı genişlemiş. Bakalım AMD kartlarda soğutma konusunda iyi olacak mı acaba?

Dediğim gibi Polaris aslında bir geçiş süreci ama kaliteli, performanslı ve iyi bir geçiş süreci. Asıl Vega mimarisi ile büyük bombayı patlacakmış gibi gözüküyor AMD. Bir de HMB2 belleklerle gelirse of off! :)

Yahu vega mimarisi nedir yemin ederim insanın hevesini kaçırıyorlar daha yeni mimari tanıtılmadan onun da sonrasını duyuruyorlar yemin ederim soğuyorum. Bebek adımlarıyla teknoloji geliştirip her yıl bizlere ürün aldırtıyor bu insanlar ve çok can sıkıcı olmaya başladı.

Yahu vega mimarisi nedir yemin ederim insanın hevesini kaçırıyorlar daha yeni mimari tanıtılmadan onun da sonrasını duyuruyorlar yemin ederim soğuyorum. Bebek adımlarıyla teknoloji geliştirip her yıl bizlere ürün aldırtıyor bu insanlar ve çok can sıkıcı olmaya başladı.

X99 işlemci ekran kartıda Nvidia Titanx yada AMD R9 295x2 aldınmı her yıl değiştirmene gerek kalmıyor.

X99 işlemci ekran kartıda Nvidia Titanx yada AMD R9 295x2 aldınmı her yıl değiştirmene gerek kalmıyor.

Aslında 1151 soket ve yeni nesil amiral gemisi ekran kartlarıyla da uzun yıllar kullanılabilir de insan bi burkuluyor. 1080 çıktığında 980 ti sahipleri mesela bi burkuldu bi içleri acıdı felan. Ha bu 980 ti kötü kart demek değil tabi ama psikolojik etkisi var yeni kartların sürekli çıkmasının eski kart sahipleri üzerinde.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı