RX 480 Çıktı

Bu sabah saat 05.00'da ki AMD Computex etkinliğinde tanıtıldı. Sadece 480 modeli tanıtılan serinin 4 GB ve 8 GB seçenekleri bulunuyor. Kart ise 150 Watt güç çekiyor ve referans tasarıma göre sadece 6-PIN giriş istiyor.
4 GB 199$
8 GB 249$ olacak.
9310_ellesmere_cam4_02_0010_4k-100663926-orig-900x447.jpg

amd-rx-480-polaris-3-900x532.jpg

amd-rx-480-polaris-4-900x506.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Aslında 1151 soket ve yeni nesil amiral gemisi ekran kartlarıyla da uzun yıllar kullanılabilir de insan bi burkuluyor. 1080 çıktığında 980 ti sahipleri mesela bi burkuldu bi içleri acıdı felan. Ha bu 980 ti kötü kart demek değil tabi ama psikolojik etkisi var yeni kartların sürekli çıkmasının eski kart sahipleri üzerinde.

Bu duygu her sektörde var tek burada olsa neyse misal 2015 Ford Focus alırsın, seneye 2016 modeli çıkar. Telefon alırsın Galaxy S7, seneye Galaxy S8 çıkar. Yapacak bişey yok sineye çekeceksin, elindekinin kıymetini bileceksin.

Nvidia sahiplerinin neden üzüldüğünü anlayamıyorum. Adamın GTX980'i var misal, adam RX480 duyurulduğu gün hemen kartı satmaya çalışıyor yarı fiyatına. Yahu kardeşim çok güzel bir ekran kartın var seni 2-3 yıl daha götürebilecek bir kart o. Yok ama adam teknoloji hastası. Yenisi çıktığında hemen yenisini alacaksın diye bir durum yok ki. Elindeki ürünü iyice kullan miladı doluncaya kadar sonra sat ya da ne yaparsan yap. Bu bence açgözlülük.

Nvidia sahiplerinin neden üzüldüğünü anlayamıyorum. Adamın GTX980'i var misal, adam RX480 duyurulduğu gün hemen kartı satmaya çalışıyor yarı fiyatına. Yahu kardeşim çok güzel bir ekran kartın var seni 2-3 yıl daha götürebilecek bir kart o. Yok ama adam teknoloji hastası. Yenisi çıktığında hemen yenisini alacaksın diye bir durum yok ki. Elindeki ürünü iyice kullan miladı doluncaya kadar sonra sat ya da ne yaparsan yap. Bu bence açgözlülük.
Aynen katılıyorum. Geçen Youtube'da 480 ile ilgili bir videonun altında görmüştüm benzeri bir durumu. ''Ya bu kart çok efsane olacağa benziyor, elimdeki 760'ı satıp almalı mıyım sizce?'', ya kardeşim önce bi elindekini sonuna kadar kullan, vakti gelince yenisine geçersin. Hırs yapan zarar eder.

Aslında 1151 soket ve yeni nesil amiral gemisi ekran kartlarıyla da uzun yıllar kullanılabilir de insan bi burkuluyor. 1080 çıktığında 980 ti sahipleri mesela bi burkuldu bi içleri acıdı felan. Ha bu 980 ti kötü kart demek değil tabi ama psikolojik etkisi var yeni kartların sürekli çıkmasının eski kart sahipleri üzerinde.
Hocam teknolojiyle yarışırsan her yıl yeni ekran kartı alırsın.

ben çok güzel bir ekran kartı şöyle düşünün bakın 2 tane alırsanız inanın çok mantıklı 1080 rakip olabilir. Şuanda daha O.C. yapılmadı çekirdek hızı şuan düşük ama artacaktır.Fiyatı uygun ama Türkiye'de biraz pahalı olabilir,fakat çok değil . AMD gerçekten bununla birlikte birde DDR4 uyumlu işlemci çıkartıcak ve anakart çıkartıcak . Şuanda sistem toplayacak herkesin sabredip bir ay beklemesini öneririm

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı