RX 480 Crossfire İçin Sisteme Neler Gereklidir?

sapocelo

Kilopat
Daha fazla  
Rx 480 Crossfire yapmam için nasıl bir anakartım olmalı? Kaç watt PSU gerekiyor? Başka fazladan ne gerekir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Anakartının Z200 serisi olması gerek diye biliyorum CF desteği için. Yanlış biliyor olabilirim. İşlemci sağlam bir İ5 yeter diye düşünüyorum. Kaliteli bir 600 veya 650W güç kaynağı yeter.

Çoklu ekran kartını her oyun kabul etmiyor maalesef. İlla çoklu ekran kartı kullanacağım diyorsanız sistemde i7 olursa daha iyi olur bol izlek ve çekirdeğe ihtiyacınız olacaktır.

Arkadaşlar şuan Crossfire yapmayacağım. Sadece şimdi RX 480 alıp ilerde yanında bir tane daha ekleme gibi bir planım var. (Şimdi 2 tane RX 480 alana kadar tabii ki GTX 1070 alırdım.) Eğer bu yol aklıma yatarsa. Şimdiden işlemcisi, özellikle anakartı ileriye yönelik planıma uygun olsun istiyorum. Belki GTX 1060' a yönelebilirim. Eğer gene KDV indirimleri olursa o zaman GTX 1070 alabilirim.

RX 480 ile CF yapman için 650 Watt PSU işini rahat görür. Anakart konusunda ise Asus, Gigabyte gibi markaların sitesine girerek CF destekli anakartlara bakabilirsin. Benim sistem topladığım sıralar en uygun CF destekli anakart MSI z170A Pro idi. Sen yinede bir bak derim. İşlemci olarak i5 6500 veya 7500 üzeri tüm işlemciler yeterli olucaktır ama benim önerim ya i7 ye gçi yap yada i5 6600K al, daha aşağısının seni uzun süre götüreceğinin garantisini veremem. En temizi Ryzen'ı beklemek olur.

Edit: Motherboard - GIGABYTE - Motherboard , Graphics Card , Laptop , Mini-PC , Server , PC Peripherals and more Burdan multi GPU kısmında 2-Way Crossfire seçeneği işaretlersen destekliyen anakartları görebilirsin. Diğer üreticilerin sitlerinde de benzeri sistemler vardır mutlaka.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı