RX 480 Crossfire sistem kurmak

Kullanılır. Her oyunun Crossfire desteği yok. Bence çift RX480 yerine Vega 56 veya 64 almak daha mantıklı. Kasan veya anakartın küçükse sıkıntı olur. Bu dediklerim oyun için. Oyun dışında nasıl olur bilmiyorum.

Arkadaşlar RX 480 Crossfire kullanılır mı ? Kullanılırsa eksileri ve artıları nelerdir?
Yardımınız için şimdiden teşekkürler.
Crossfire için 2 kart gerekiyor. Bütçe kartta arttı bu bir. Yüksek PSU ve güç tüketimi bu iki. İşlemciyi normalden biraz daha yüksek alman lazım bu üç. Bana sorarsan 6. veya 7. nesil i5-i7 al. Bir tane de GTX 1060 TI bul keyfine bak.

Crossfire için 2 kart gerekiyor. Bütçe kartta arttı bu bir. Yüksek PSU ve güç tüketimi bu iki. İşlemciyi normalden biraz daha yüksek alman lazım bu üç. Bana sorarsan 6. veya 7. nesil I5-I7 al. Bir tane de GTX 1060 Ti bul keyfine bak.

1060 Ti derken?

Performans artışı olur fakat en az 700 Watt PSU, CF destekli iyi bir anakart ve işlemci gerekir. Fiyatı da yüksek olur. Bunun yerine temiz 2. el 1080 veya sıfır 2060 Super almanızı tavsiye ederim.

Çok verimli olmaz. İstikrarlı bir performans artışı olacağını sanmıyorum. Bazı oyunlarda yüz güldürürken, bazı oyunlarda tek kart performansına yakın bir değer alabilirsiniz. Güç tüketimi dezavantajını da unutmamak lazım. İki kartı satıp, RX 480’den güçlü olan tek bir kart almak daha mantıklı. En azından düzgün bir şekilde çalışır.

Bildiğin Nvidia GTX 1660 Tİ hocam. :D
Bildiğin Nvidia GTX 1060 Tİ hocam. :D
2 ekran kartı takıldığında performans iki katına kesinlikle çıkmıyor. Şöyle oluyor: 2 kart aynı anda çalışıyor ve yük azalıyor. Isı vs. düşüyor ama şuanki dolar kurunu göz önünde bulundurunca artı her parçayı da özenle seçmen gerektiğini düşününce hiç aksiyona gerek olmadığını anlarsın. Yine de toplamak istiyorsan topla ama pişman olursun benden söylemesi ;)

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı