RX 480 CrossFire için sistem tavsiyesi

Yorumlarınız için teşekkürler. Peki ben bu sistemi tek ekran kartıyla topladım diyelim. İleride (1-2 sene sonra) GTX 1070+144hz monitör alsam, kalan parçaları değiştirmem gerekir mi ? Yoksa 1070 için yeterli parçalar mı ?

Dediğini pek anlamadım yahu :( bilgisayarlarla ilgili çok bilgim olduğu söylenemez aslında. daha açıkça anlatırmısınız? ya da anlamama yardımcı olacak bir video, makale vs birşeye yönlendirir misiniz :)
Diğer parçaları değiştirmeye gerek yok.
Arkadaşın demek istediği Kaby lake bir işlemci alıp kaby lake platformuna çıkartılmış bir anakart almanızı söylemek istemiş. Yani onlarda b250 veya h270. Aksi takdirde skylake bir işlemci takıp Bios güncellemesi yapman gerekecek.

Seçtiğiniz işlemci 7.Nesil ama anakart 6.Nesil işlemciler için. 7.Nesil işlemciyi 6.Nesil anakartlarda kullanabilmeniz için BIOS güncellemesi gerekir. Bu güncellemeyi yapmanız için 6.Nesil bir işlemci ile bilgisayardan güncel olan BIOS'u indirip kuracaksınız. Sonra 7.Nesil işlemci taktığınızda sistemin çalıştığını fark edeceksiniz.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu videoda gördüğünüz gibi 7.Nesil işlemci takıldığında sistem açılmıyor çünkü sistem 6.Nesil anakartlar için. İlk önce 6.Nesil anakart takarak sistemi açıyorlar ve BIOS güncelliyorlar. Bu işlemden sonra 7.Nesil işlemci taktıklarında sistemin açıldığını görüyorlar.
Yani anladıysam ya 7. nesil anakart almam gerek ya da 6. nesil işlemci :) peki hangisini yapayım sence ?

Diğer parçaları değiştirmeye gerek yok.
Arkadaşın demek istediği Kaby lake bir işlemci alıp kaby lake platformuna çıkartılmış bir anakart almanızı söylemek istemiş. Yani onlarda b250 veya h270. Aksi takdirde skylake bir işlemci takıp Bios güncellemesi yapman gerekecek.
Parçalar 1070 için uygun yani.. oh oh iyi içim rahatladı teşekkürler :) peki şuanlık sistem için hangi ekran kartını önerirsiniz ? Bildiğinizi varsayarak söylüyorum; internette GTX 1060 ve RX 480 performansı üzerine iç savaş çıkmış durumda :D :)

Yani anladıysam ya 7. nesil anakart almam gerek ya da 6. nesil işlemci :) peki hangisini yapayım sence ?

Parçalar 1070 için uygun yani.. oh oh iyi içim rahatladı teşekkürler :) peki şuanlık sistem için hangi ekran kartını önerirsiniz ? Bildiğinizi varsayarak söylüyorum; internette GTX 1060 ve RX 480 performansı üzerine iç savaş çıkmış durumda :D :)
İki kartta sizi üzmez. Bütçeniz ekran kartı için daha düşükse RX 480 veya ondan daha pahalı olan ve sizin fikrinize kalan GTX 1060 var. İleride 1070, 144 Hz alıcam diyorsanız, RX 480 alın. Daha fazla para vermeyin.

Anakart 6.Nesil destekleyen bir anakart ise BIOS güncellemesi yapacaksınız sadece. 6.Nesil veya 7.Nesil anakart alabilirsiniz bir sorun olmaz.
Parçalar 1070 için uygun yani.. oh oh iyi içim rahatladı teşekkürler :) peki şuanlık sistem için hangi ekran kartını önerirsiniz ? Bildiğinizi varsayarak söylüyorum; internette GTX 1060 ve RX 480 performansı üzerine iç savaş çıkmış durumda :D :)[/QUOTE dedi:
RX 480 DX12 oyunlarda daha performanslı. İlerleyen günlerde DX12 oyunlar çıkacağından RX 480 daha iyidir[

Ben skylake işlemci almanızı öneririm. I7 6700 ve I7 7700 arasında devasa fark yok. Hem bütçeniz de artmış olur. Ama illa ki I7 7700 diyorsanız da serviste bios update yapabilirsiniz veya bir bilgisayarcıdan işlemci ödünç alabilirsiniz :)

Hiç bios falan uğraşmak istemiyorum biliyor musunuz... :D Beni uğraştırmayacak İşlemci-Anakart uyumu nedir :D gerçekten anlamıyorum skylake ne bios ne ben bir tek ekran kartından anlıyorum biraz :D :)

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı