RX 480 için 500W PSU yeterli mi ?

3ray

Hectopat
Daha fazla  
i7 7700k serisi
MSI RX 480 Gaming X 8 GB 256 bit
Gigabyte B250M -D2V anakart
1x SATA HDD barracuda

Kasa ve PSU = AeroCool V3X Devil Red 500W USB 2.0 ATX Siyah Kasa

Şimdi sormak istediğim 2 soru var. Bu sistem böyle değildi ilk toparladığımda sonradan ekran kartı ve işlemci takviyesi yaptım. Stok fan kullanıyorum soğutucu yok ve ekran kartı girişi 8 pin. Benim PSU'dan gelen 6 pin taktım çalışıyor şimdilik.

Sorularım : 6 pin to 8 pin çevirici alsam 6 pinden gelen akımı 8 pinli bir bir dönüştürücü ne yapabilir gene aynı hesap olmayacak mı ? Yani sonuçta bu dönüştürücüler sadece 6 pinlik bir kabloya +2 ilave pin ekliyor fakat PSU'dan çıkan kablo sayısı aynı amper aynı burda çok takıldım kaldım.

2. bu sisteme bu Aerocool kasa ile gelen 500W'lik PSU yeterli mi ?

Teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sistem için 12v kanalından 300w ve 26 amper veren bir güç kaynağı yetiyor. Alacağın kasadaki güç kaynağı 12v kanalından 35 amper ve 336 watt güç veriyor.

6 pin connectoru ekran kartınıza takmanız performansı düşürmeyecektir. 4 pin connector bile o kartın fabrika çıkış gücünü karşılayabilecek güçte. Diğer 4 pin overclock için kullanılıyor. Eğer overclock yapmayacaksan 6 pin connectoru takman yeterli olacaktır.

6 pin to 8 pin kablo konusunda yanlış düşünüyorsun. Ekran kartını istemci olarak düşün. Güç kaynağında güç sağlayıcı. İstemci güç kaynağından pinlerin maximum watt ve amper ihtiyacını karşılar. Yani dönüştürücü de taksan her pinden aktif olarak güç tahliyesi sorunsuz şekilde gerçekleşecek. 6 pin to 8 pin connector alırken mutlaka güç dalgalanma önceyici kapasitörlü bir kaliteli kablo alman gerekiyor. Yoksa overclock yaparken yüksek frekanslarda sıkıntı yaşayabilirsin. Eğer böyle sıkıntılar yaşamamak istiyorsan 2x molex to 8 pin connector kablosu al en temiz ve sorunsuz yöntemdir.

75e2c0ab_k-pcie-molex_main.jpeg

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı