RX 480 referans ETH mining

Xpirr

Hectopat
Herkese selamlar,
Yaklaşık 2-3 gündür Binance poolda Phoenix miner ile ETH mining yapıyorum ama aklıma takılan bir soru var.
Ekran görüntülerinde de görebileceğiniz üzere ben ekran kartının gücünü limitleyip bellek frekansını aşağıya indirdiğimde kart aynı hızda mine'lamaya devam ediyor. Acaba bununla ilgili bir bilgisi olan var mı? (evet bu iyi bir şey gibi gözüküyor ama bana biraz da hata gibi geldi)
(Lütfen sıcaklık değerlerine takılmayınız, referans kart olduğu için oyun oynarken de bu dereceleri görmekteyim)

1618387325425.png

1618387529558.png

Görseller arasında yalnızca bellek ayarı ve güç limiti ile oynanmıştır.
Ek olarak;
Yalnızca bellek frekansını değiştirip güç limitini aynı tuttuğumda düşük bellek frekansında daha iyi kazdığı görünüyor.

1618387801474.png

1618387852361.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Modlu 480 8 GB'nin Max kazacağı 33-34 mhdir senin attığın anlık bugtur tahminim 1 dakikalık video yükler misin 45 mh kazdığının kimse 5700XT'lere o paraları vermez bari 55 mh için. Ve 70-87 derece arasında gidip geliyor kartın sanırım aşırı yüksek bir sıcaklık çok kısa sürede kartı eline alırsın 55 derecenin üstüne çıkartma.

Arkadaşlar kartın referans sürümü olduğu için zaten idle durumunda bile 60 derece oluyor kart. 5 senedir kullanıyorum bu kartı ve maalesef değerler böyle. Oyun oynarken 80'in altını gördüğümü hatırlamıyorum hangi oyun olursa olsun. Videoyu atacağım bu arada yakın bir zamanda. Teşekkürler.

Efektif hizinin 45 olmasinin sebebi kazima baslayali 15 dk olmus olmasina ragmen 5 adet share accept almis olmasidir. 15 dakikada 5 share accept alinca efektif 45 mh'a cikar bu normaldir ama bi sonraki 15 dakika hic share accept olmazsa efektif hiz olmasi gereken seviyeye iner. Ki muhtemelen bu durum zaten gerceklesmistir.

Bu degerin degerlendirilmesi icin 15 dakikalik sure baz alinmamalidir. En az 24, en sagliklisi 48 saatlik surelerin baz alinmasi gerekir bu degerlerin dogru degerlendirilebilmeleri icin.

Ayrica ben de rx480 8 gb ile kazim yapiyorum, bios mod ve oc-uv ayarlariyla 57-60 derece sicaklik 65w guc tuketimine karsilik 28.5 mh aliyorum ve hic incorrect share veya reject share almiyorum. 30-31 mh'lari da gorebiliyorum fakat incorrect share hatalari aliyorum. Yani demek istedigim su, benim gozlemlerime gore max kazim gucu almak icin zorlamak yerine en stabil kazim gucunu tercih etmeniz sizin icin avantaj olucaktir.

Geri
Yukarı