RX 5700 XT modlama ile ETH mining

Kabaca anlatmak gerekirse MSI Afterburner'dan kartin power limitini ve core clock hizini dusuruyorsunuz, memory clock'u artiriyorsunuz bu kadar.

Eki Görüntüle 923472

Benim ayarlarim bu sekilde, 53 C sabit mineliyorum.

Anladım, teşekkür ederim bilgilendirme için. Ben elektrik faturasına baktığımda 359 bin kwh için 286 tl fatura ödüyorum ki bu değer mining yapmadığım bir ayın değeri, mining yaptığımda bunun çok daha fazla olacağını düşünüyorum, size sormak istediğim şey ise sizin aylık kwh harcamanız ne kadar oluyor
MSI Afterburner yazılımı üzerinden yapacağın ayarları çok abartmazsan sorun olmaz. Reddit ve Google'dan kartın için ideal değerleri araştırıp artışları az miktarda yapıp test ederek ilerlediğin sürece problemsiz çalışacaktır. İdeal noktaya ulaşınca o ayarları kullanmaya devam edersin.

anladım olayın geneli MSI Afterburner da bitiyor yani, iyi rahatladım en azından BİOS ile falan uğraşmama pek gerek kalmayacak gibi

Yani bu miningcilerin kastettiği modlama tam olarak modlama değil de birkaç ayarı değiştirmek gibi tehlikesi olmayan bir şey mi?
Dikkatli olup doğru yaparsan bir şey olmaz yoksa benim gibi gecenin 11'inde etrafta ekran kartı ararsın 🙂

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Modlamayı bu video üzerinden yaptım. 1300 core clock, 750 voltta çalışıyor kart şu an. 55 mh/s'yi yakalayabildim sonunda. Kart 60 derecede şu an; fanlar %60...

Ethermine'ın rakamlarına göre ay sonunda 125 dolar gibi bir getirisi olacak gibi görünüyor. Şu an için her şey yolunda.

Yeni konular

Geri
Yukarı