RX 480 Rust ve PUBG düşük performans

RRGbear

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar yeni aldığım Rust ve PLAYERUNKNOWNS' oyununu oynarken hatta oyun açılmadan menü ekranında bile takılmalar oluyor. Buna bağlı olarak da FPS düşmeleri oluyor. Fakat diğer oyunlarımda hiçbir sorun yok. Sistemimin de gayet iyi olduğunu düşünüyorum. Sizce neden olabilir?
  • Ekran kartı: RX 480 strix 8gb
  • RAM: GSkill 8x2 16 GB
  • İşlemci: FX 8350
  • SSD: Sandisk 480 GB
  • Power Supply: Smart 650W
  • Anakart: MSI 970 Gaming

Son düzenleyen: Moderatör:
Eğer son 3-4 ay içerisinde yapmadıysanız kasanızı iyice güzel temizleyiniz. Ayrıyeten bilgisayarda virüs gibi şeylerde olması muhtemel formatta atabilirsiniz. Tavsiyem format+temizlik

Oynadığınız oyunlarda optimizasyon sorunu var. Sebebi odur.
Menüde takılmayla optimizasyon ne alaka ve optimizasyonuda okadar kötü değil ?

Windows ve driverlar'ı güncelleyin ve virüs taraması yapın.CPU,GPU kullanımları ve sıcaklık değerlerini atın.Hangi çözünürlükte oynuyorsunuz ?

Windows ve driverlar'ı güncelleyin ve virüs taraması yapın.CPU,GPU kullanımları ve sıcaklık değerlerini atın.Hangi çözünürlükte oynuyorsunuz ?

Kendimde Rust oynuyorum öncelikle bunu belirteyim. Normal şartlarda GTA 5 oyununu en yüksek ayarlarda 60 fps nin altına düşmeden oynayabiliyorum. Lakin Rust'ın durumu biraz daha farklı. Gerek pvp gerek lobi olsun oyun Beta durumunda. Beta'nın ne olduğunu sizde biliyorsunuz ben de. Kullandığım kart RX580 olmasına karşın akıcı bir oyun için ayarları kısmanız gerekiyor. Çok geniş bir alana yayıldığı için oynarken gerek binalar gerek ağaçlar gerek hayvanlar gerek oyuncular gerek oyunun kendi binaları hepsi bir anda yüklenmeye çalışıyor. Drop yememeniz için ya çok yüksek seviye bir ekran kartı kullanacaksınız ya da ayarları kısacaksınız. Lobideki takılmanın sebebi ekran kartıyla değil, SSD ile alakalı olmalı diye düşünüyorum.

İlginiz için teşekkürler. Sitemi test ederken çıkan sonuçlar bu şekilde işlemci kullanımı en fazla %54 seviyelerine çıkıyo normal mi ?

IMG_0052.JPG
IMG_0054.JPG
IMG_0053.JPG

Rust in özel grafik ayarı vardı onu bul internetten shadow falan kapatınca fps tavan yapıyor.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı